Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
  Duyuru Grntleme
 AÇIKLAMA VE TEÅžEKKÃœR  14.09.2017-09:08

Sevgili Batı Trakyalı Müslüman Türk Kardeşlerim,
İskeçe Müftülüğü olarak her yıl olduğu gibi bu sene de kurban etlerinin daha çok ihtiyaç sahibi olan kimselere ulaştırmak üzere tertiplediğimiz "VEKALET YOLUYLA KURBAN KESİM ORGANİZASYONU" Allah’ın izniyle elemanlarımızın özverili çalışmaları neticesinde büyük bir başarıyla tamamlandığını sizinle paylaşmak isterim. T. C. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gönderdiği ve İskeçe Bölgesinden toplanan kurban bedelleri büyük bir sayıya ulaşmıştır.

Bölgemizde bir çok sürü sahibi ve kesim yeri sahipleriyle çalışılmış, böylece hayvan besici kardeşlerimize destek olunmuştur. Kesim yerlerinde görevlendirdiğimiz hocalarımız tarafından duası yapılarak ve kurbanı bedel olarak veren vekilin ismi okunarak İslâmi şartlara uygun bir şekilde kesilmiştir. Yalnız İskeçe’de 650 hisse kurban kesilmiş, etler takriben 2500 ihtiyaç sahibine pay edilerek ulaştırılmıştır.

Kurban bedellerinin bir kısmı da Balkan ülkelerindeki İmam - Hatip yurtlarında kesilmesi için gönderilmiştir. Kurban bedellerinden arta kalan para ile Müftülüğümüz bünyasindeki fakir öğrencileri okutma projesine katılarak fakir öğrencilere burs sağlanmaktadır.

DeÄŸerli KardeÅŸlerim,
Bu vesileyle bu kampanyada maddi ve manevi destek veren başta vekâlet veren hayır sahiplerine olmak üzere, müftülüğümüz elemanlarına, kasaplara içten teşekkürlerimi sunar, kurbanlarını bağışlayan kardeşlerimizin kurbanlarının kabulünü Cenâb-ı Hak’tan niyâz ederim. Rabbim hepimizden razı olsun, sağlık, afiyet ve bereketleri eksik etmesin.


Ahmet METE
İskeçe Müftüsü


Bu duyuru 1443 kez grntlenmitir...

Btn Duyurular iin buraya tklaynz...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017