Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 MÜFTÜLERİMİZ'İN ANKARA ZİYARETİ  28.02.2011-12:07
Batı Trakya Türk Azınlığı'nın toplum liderleri olan Seçilmiþ Gümülcine ve İskeçe Müftülerimiz Sayın İbrahim Þerif ve Ahmet Mete 20-23 Þubat tarihleri arasında Ankara temaslarında bulundular. 21 Þubat Pazartesi günü Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İþleri Baþkanlığı görevine getirilen Sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez ile Baþkan Yardımcılarını ziyaret ederek üstlendikleri yeni görevlerinden dolayı tebrik edip baþarı dileklerinde bulundular. Bu yüksek düzeydeki ziyarette ayrıca; Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı'nın en önemli sorunlarından olan Müftülük sorunu ve son zamanlardaki geliþmeler ele alındı. Karþılıklı olarak çok yararlı fikir alıþveriþinde bulunuldu.

22 Þubat Salı günü de Faziletli Müftülerimiz Dıþ Türklerden Sorumlu Bakanlıktaki en üst düzeyde yetkililerle görüþmeler yaptılar. Burada da Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı'nın sorunları tekrar dile getirildi. Ayrıca Batı Trakya’daki son geliþmeler hakkında bilgi verildi.

Müftülerimiz yoğun bir programdan sonra, Ankara’da eğitim gören Batı Trakya'lı öğrencilerle bir araya gelip hasret giderdiler. Öğrencilerle akþam yemeğinde bir araya gelen Müftülerimiz sorunlarını dinleme fırsatı buldular. Öğrencilere konuþma yaptıkları bu yemeğe daha önce Batı Trakya'da görev yapan diplomatlar da katıldı. Ayrıca Batı Trakya kökenli milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ile de görüþerek Batı Trakya'daki geliþmeler hakkında bilgi alıþveriþinde bulunuldu.

Yapılan temaslardan sonra iki Müftü Batı Trakya'ya döndü.


Share |
Bu yazı 3816 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017