Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 MÜFTÜLERİMİZ ÜSKÜP'TE  02.04.2011-15:15
İskeçe ve Gümülcine Müftülerimiz Sayın Ahmet Mete ile Sayın İbrahim Şerif, Makedonya Cumhuriyeti (FYROM) İslâm Dini Birliği Başkanı Süleyman Efendi Recebi'nin daveti üzerine, 29-30 Mart 2011 tarihleri arasında Üsküp'e düzenlenen 5.Balkan Müslümanları Diyanet İşleri Başkanları ve Başmüftüleri toplantısına katılmak üzere 28 Mart Pazartesi günü Üsküp'e gittiler. Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in Daimi Başkanlığında yapılan bu toplantıya, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nı temsilen katılan Müftülerimizin yanı sıra Türkiye, Arnavutluk, Bulgaristan, Karadağ, Romanya, Slovenya, Kosova Diyanet İşleri Başkanları ve Baş Müftüleri de katılmışlardır.

29 Mart Salı günü yapılan toplantıda Balkan ülkelerinde vakıflar sorunu ve inanç özgürlüğünde yapılan haksızlıklar ele alındı. Toplantıdan sonra Makedonya Cumhuriyeti (FYROM) Başbakanı Sayın Nikola Gruevsk ve Dışişleri Bakanının da katıldığı öğle yemeği verildi. Aynı gün ülkenin Cumhurbaşkanı Sayın Branko Crvenkovski tarafından toplantıya katılan heyete akşam yemeği vermiştir.

29-30 Mart tarihlerinde yapılan bu toplantıya müftülerimiz kara yolu ile gidip 30 Mart 2011 Çarşamba günü öğleden sonra tekrar kara yolu ile memlekete dönmüşlerdir.


Share |
Bu yazı 4310 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017