Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 HATİM MERASİMLERİ BÜYÜK COÞKUYLA BU HAFTA SONU DA DEVAM ETTİ  13.04.2011-00:15
Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet göstren Kur'an Kurslarımızda gelenek haline gelen Hatim Merasimleri büyük bir coþkuyla devam etti. 10 Nisan 2011 Pazar günü Bratankova ve Basaykova Kur'an Kurslarının Hatim Merasimleri gerçekleþti.

9 Nisan Cumartesi günü her iki köyümüzde de sabah saatlerinde Kurban Kesim Merasimleri gerçekleþti. Müftümüz Sayın Ahmet Mete'nin de katıldığı bu kesim merasimlerinde çekilen tekbirler va ardında yapılan dua ile çok coþkulu anlar yaþandı.

Bratankova ve Basaykova Kur'an Kurslarında 10 Nisan Pazar günü yapılan hatim merasimlerinde kalabalık halk topluluğu katıldı. Bu merasimlerde onur konuğu olarak Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç Bey de yer aldı.

Müftümüz Sayın Ahmet Mete yaptığı konuþmada birlik ve beraberlik çağrısı yaptı ve eğitim konusunda son geliþmeleri aktardı. Ayrıca Kur'an Kurslarımızın faaliyetleri konusunda da değinen Faziletli Müftümüz sözlerini þöyle sürdürdü: "Müftülüğümüz bünyesinde Kur'an Kurslarımız eksiklikleriyle beraber, evlâtlarımıza dini eğitimi veren þu andaki en sağlam müesseselerimizdir. Bu nedenle evlâtlarımız mutlaka Kur'an Kurslarımızdan geçip bu eğitimi almaları gerekir."

Sayın Baþkonsolosumuz da hatim yapan öğrencileri tebrik etti ve halkı selâmlayarak bu tür etkinliklerde bulunmaktan büyük haz aldığını ve adeta deþarz olduğunu ifade etmiþleridir.

Devamında gerek Müftümüz, gerekse Baþkonsolosumuz Basaykova Hocası Remzi Selimkâhya'yı ve Bratankova Hocası Hüseyin Cihan'ı baþarılarından dolayı tebrik ettiler.
Share |
Bu yazı 4114 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017