Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 YASSIÖREN, MUSTAFÇOVA VE DEMİRCİK KUR'AN KURSLARI HATİM MERASİMLERİ  27.04.2011-17:29
İskeçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yassıören, Mustafçova ve Demircik Kur'an Kurslarının 24 - 25 Nisan Pazar ve Pazartesi günleri hatim merasimleri gerçekleþti.

23 Nisan Cuma günü Yassıören'de İskeçe Müftüsü Sayın Ahmet Mete'in yaptığı dua ve çekilen tekbirlerle kurban kesimi merasimi gerçekleþti. Aynı þekilde 24 ve 25 Nisan'da da Mustafçova ve Demircik'te de Sayın Müftümüzün katıldığı kalabalık bir cemaatle dua ve tekbirlerle Kurbanlar kesildi.

24 Nisan 2011 Pazar günü Müstafçova’da 67 öğrencinin çıkardığı hatimlerin merasimi yapıldı. Bu öğrencilerimizi yetiþtiren hocalarımız; Þaban Kurt, Mehemet Ali Kabza, Fazlı Kurt ve Sezai Burbun. Hatim merasimine Müftümüz Sayın Ahmet Mete'nin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosumuz Sayın Mustafa Sarnıç, Anavatan'dan gelen T. C. Baþbakanlık Yurtdıþı Türkler ve Akraba Topluluklar Baþkanlığı yetkilileri, Belediye Baþkanı Sayın Mustafa Cukal, İskeçe Türk Birliği Baþkanı Sayın Ahmet Kara, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Þubesi Müdürü Sayın Ömer Çay ve daha birçok kalabalık cemaat katıldı. Kur'an Kursu Öğrencileri hatim merasimine katılan protokole çiçekler takdim ettiler. Müftü Efendi ve Baþkonsolosumuzun yaptıkları kısa birer selâmlama ve teþekkür konuþmalarından sonra protokol Yassıören Hatmine katılmak üzere Mustafçova’dan ayrıldı.

Yassıören Kursu hocaları Cavit Karabıyıklı ve İbrahim Kocaahmet'in yetiþtirdikleri öğrencilerinin hatim merasimi de kalabalık bir halk kitlesiyle gerçekleþti. Mustafçova Hatmine katılan protokol buraya da katıldı. Müftü Efendi ve Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç birer seslâmlama konuþması yaptılar hocaları ve öğrencileri tebrik ettiler.

Hatimden sonra heyet, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneğine bağlı Yassıören Kilim Halı Dokuma kursunun mevsim kapanıþ törenine de katıldı.

25 Nisan Pazartesi günü de Rıdvan Deli'nin yetiþtirdiği Demircik Kur'an Kursu öğrencilerinin sergilediği hatim merasimi gerçekleþti. Hatime İskeçe Müftüsü Sayın Ahmet Mete'nin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosluğu Konsolos Muavini Sayın Fatih Akarca, Bulgaristan'dan Smolen Müftüsü Sayın Necmi Bey, Milletvekilimiz Sayın Çetin Mandacı, Mustafçova Belediye Baþkanı Sayın Mustafa Cukal, Eyalet Baþkan Yardımcısı İrfan Uzun ve Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Þubesi Müdürü Sayın Ömer Çay ile kalabalık bir cemaat katıldı. Kur'an Kursu Öğrencileri hatim merasimine katılan protokole çiçekler takdim ettiler.
Share |
Bu yazı 6144 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017