Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İSKEÇE SÜNNE VE SİNİKOVA KUR'AN KURSLARI HATİM MERASİMLERİ  11.05.2011-15:33
İskeçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren İskeçe Sünne Mahallesi ve Sinikova Merkez Kur'an Kurslarının hatim merasimleri 8 Mayıs 2011 Pazar günü gerçekleþti.

7 Mayıs Cumartesi günü Sinikova’da Cumartesi günü yapılan dua ve çekilen tekbirlerle kurban kesimi merasimi gerçekleþti.

8 Mayıs 2011 Pazar günü hocaları; İrfan Þebek, Remzi Þaban ve Kadri Abdulhalim tarafından yetiþtirilen İskeçe Sünne Mahallesi Kur’an Kursu öğrencilerinin tamamladığı Kur’an hatimlerinin merasimi yapıldı. Hatim yapan öğrenciler arasında Müftümüzün oğlu Mehmet Mete de vardı.

Hatim merasimine Müftümüz Sayın Ahmet Mete'nin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç, Anavatan Türkiye'den gelen Tekirdağ Müftüsü Sayın Mahmut Gürlen, İstanbul Ticaret Odası Baþkan Yardımcısı ve yöneticileri, İskeçe Milletvekilimiz Sayın Çetin Mandacı, Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi Eyalet Baþkan Yardımcısı Sayın İrfan Uzun, Mustafçova Belediye Baþkanı Sayın Mustafa Cukal, Muzaffer Salihoğlu Ortokul ve Lisesi Sahibi adına Rıza Kırlıdökme ve bu lisenin öğretmenleri, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Þubesi Müdürü Sayın Ömer Çay, İskeçe Türk Birliği Baþkanı Ahmet Kara ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile etraf köylerden ve gelen kalabalık bir cemaat katıldı. Kur'an Kursu Öğrencileri hatim merasimine katılan protokole birer buket çiçek takdim ettiler. Müftü Efendi yaptığı konuþmada þunları ifade etti: "Ben hem İskeçe Müftüsü adına hem bu öğrencilerin arasında benim de evlâdım olduğu için veliler adına teþriflerinizden dılayı hepinize teþekkür ederim. Bu hatim merasimlerin Batı Trakya Müslüman Türk Toplumunun birlik ve beraberlik duygusunu pekiþtirmektedir. Öğrencilerimizi ve onları yetiþtiren hocalarını tebrik ederim. Sözlerimiz fazla uzatmadan misafir olarak aramızda bulunan ve kendileriyle kardeþ müftülük olduğumuz Tekirdağ Müftümüz var. Sözü kendilerine bırakmak istiyorum." Sözü alan Tekridağ Müftüsü Sayın Mahmut Gürlen çok duygusal ve içten bir konuþma yaptı. Konuþmasını þiirlerle süsleyen misafir Müftümüz; bu tür bir etkinlikte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek kendilerini davet eden Müftümüz Sayın Ahmet Mete’ye teþekkür etti. Ardından Baþkonsolosumuz cemaati selâmladı, öğrencileri ve onları yetiþtiren hocalarını tebrik etti. Selâmlama ve teþekkür konuþmalarından sonra öğle namazına mütakip öğrenci velilerinin hazırladığı etli pilâv ve ayran ikram edildi.

Sinikova Merekez Kur'an Kursu hocası Ercan Þehrin'in yetiþtirdiği öğrencilerinin hatim merasimi de civar köylerden gelen kalabalık bir halk kitlesiyle gerçekleþti. Hatim merasimine İskeçe Müftülüğünü temsilen vaiz Sayın Hilmi Karahüseyin katılırken Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosluğu adına da Muavin Konsolosu Sayın Murat Sezgin ve Mustafçova Belediye Baþkanı Sayın Mustafa Cukal da katıldılar. Burada yaptıkları birer selâmlama ve teþekkür konuþmasından sonra, merasim sona erdi ve öğle namazına mütakip öğrenci velilerinin hazırladığı etli pilâv ve ayran ikram edildi.Share |
Bu yazı 4127 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017