Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İSKEÇE'DE HATİM MERASİMLERİ YOĞUN OLARAK DEVAM EDİYOR  26.05.2011-08:24
22 Mayıs 2011 Pazar günü, İskeçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Dinkler, İskeçe Muhacir, Zinelli, Paşevik ve Ilıca Yukarı Mahalle Kur'an Kurslarında gerçekleştirilen hatim merasimleri tüm İskeçe Bölgesinde bir bayram havası esti.

Ilıca Yukarı Mahallesinde ve Paşevik'te 21 Mayıs Cumartesi günü İskeçe Milletvekilimiz Sayın Çetin Mandacı'nın ve kalabalık bir cemaatın katılmasıyla İskeçe Müftüsü Sayın Ahmet Mete'nin yaptığı dua ve çekilen tekbirlerle kurban kesimi merasimi gerçekleşti.

Uzun yıllardan sonra Paşevik'te gerçekleştirilen hatim merasimi T. C. Gümülcine Başkonsolosluğu Konsolsos Muavini Sayın Murat Sezgin, Faziletli Müftümüz, Belediye Başkanı Sayın Mustafa Cukal, BAKEŞ Başkanı Sayın Cemil Kabza ve daha bir çok ileri gelenle ve civar köylerden gelen cemaatle çok büyük ilgi gördü. Müftümüz ve Konsolos Muavinimizin yaptıkları selâmlama konuşmalarıyla törenden ayrıldılar. Aynı şekilde Ilıca Yukarı Mahallesinde de Mustafçova Belediye Başkanı ve BAKEŞ Başkanının arada yaptıkları birer selâmlama konuşması ile başka merasime katılmak üzere ayrıldılar. Müftülüğü temsilen Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu yer aldı.

Yapılan diğer hatim merasimlerinde müftülüğü temsilen vaizler görev almışlardır.

Bu hafta sonu yoğun olarak yapılan hatim merasimleri, halkımız tarafından büyük beğeni kazanmaktadır. Yapılan protokol konuşmalarında da hep geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çok iyi eğitilmesi, milli ve dini hasletlerle yetiştirilmesi konusu vurgulanmaktadır. Ayrıca bu tür merasimlerin Batı Trakya Müslüman Türklerinin birlik ve beraberliği için çok önem arz ettiğini de ifade edilmektedir.


Paşevik


Ilıca
Muhacir
Share |
Bu yazı 4468 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017