Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 KERMES BİR ÞÖLEN HAVASIYLA GERÇEKLEÞTİ  18.07.2011-21:51
16 – 17 Temmuz 2011 tarihlerinde İskeçe Müftülüğü olarak 2'ncisini düzenlediğimiz Kermes etkinliğimiz halkımızın yoğun ilgisiyle büyük bir baþarıyla bir þölen havasıyla gerçekleþti. Müftülüğümüze bağlı Müftü Yardımcımız Fatma İmam'ın baþkanlığında Bayan Din Görevlilerimizce İskeçe Aþağı Mahallede Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokul ve Lisesi Spor Sitesinde fakir öğrenciler yararına düzenlenen Kermese, imamlarımız ve eþleri de büyük destek verdiler.

16 Temmuz Cumartesi saat 10:30'da açılıþı yapılan Kermese T.C. Gümülcine Baþkonsolosu Mustafa Sarnıç ile muhterem eþi Esin Sarnıç ve Konsolosluk çalıþanları, İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı, İskeçe Türk Birliği Baþkanı Ahmet Kara, Doğu Makedonya ve Trakya Bölge Baþkan Yardımcısı İrfan Uzun, Mustafçova Belediye Baþkanı Mustafa Cukal, Batı Trakya Türk Öğrtmenler Birliği Baþkan Yardımcısı Nihat Osmanoğlu, BAKEÞ Baþkanı Cemil Kabza ile Yönetim Kurulu Üyesi Remzi Þaban ve diğer yetkililerin yanısıra çok sayıda soydaþ katıldı. Ayrıca Türkiye'den gelen misafirlerimiz de etkinliğimize katılarak destek verdiler. Kermese Müslümanların yanı sıra Hristiyan dostlarımızın da katılması memnuniyetle karþılandı.

Faziletli Müftümüz Ahmet Mete Kermesin önemine binaen kısa bir konuþma yaptı ve halkı selâmlayarak katılımlarımdan dolayı kendilerine teþekkür etti. Ardından Sayın Milletvekilimiz ve Sayın Baþkonsolosumuz da birer selâmlama konuþması yaparak bu hayırlı etkinliği düzenleyen müftülüğümüzü baþata Müftü Efendi'yi ve tüm çalıþanlarını tebrik ettiler.

Kermes, yapılan ilânlar neticesinde halkımızın gönderdiği giyecek, yiyecek ve ev eþyalarından oluþmaktaydı. Ayrıca yiyecekler arasında mangal da büyük ilgi gördü. Müftülük kurumu olarak maddi manevi destek veren herkese teþekkür ederiz.

Share |
Bu yazı 4628 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017