Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İSKEÇE\'DE HATİM MERASİMLERİ BAÞLADI  11.04.2012-11:47
Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet göstren Kur\'an Kurslarımızda gelenek haline gelen Hatim Merasimleri büyük bir coþkuyla baþladı. 8 Nisan 2012 Pazar günü Bratankova Kur\'an Kursunun Hatim Merasimi gerçekleþti.

7 Nisan Cumartesi günü sabah saatlerinde Kurban Kesim Merasimi gerçekleþti. Müftümüz Sayın Ahmet Mete’nin de katıldığı bu kesim merasiminde çekilen tekbirler va ardından yapılan dua ile kurbanlar kesildi.

Bratankova Kur\'an Kursunda 10 Nisan Pazar günü yapılan hatim merasiminde kalabalık halk topluluğu katıldı. Bu merasimde onur konuğu olarak Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç Bey ve Muavin Konsolos Adnan Öztürk Bey de yer aldılar.

Müftümüz Sayın Ahmet Mete yaptığı konuþmada birlik ve beraberlik çağrısı yaptı ve gündemde yer alan son geliþmeleri aktardı. Ayrıca Kur\'an Kurslarımızın faaliyetleri konusunda da değinen Faziletli Müftümüz sözlerini þöyle sürdürdü: \"Müftülüğümüz bünyesinde Kur\'an Kurslarımız eksiklikleriyle beraber, evlâtlarımıza dini eğitimi veren þu andaki en sağlam müesseselerimizdir. Bu nedenle evlâtlarımız mutlaka Kur\'an Kurslarımızdan geçip bu eğitimi almaları gerekir.\"

Sayın Baþkonsolosumuz da hatim yapan öğrencileri tebrik etti ve halkı selâmlayarak bu tür etkinliklerde bulunmaktan büyük memnunluk duyduğunu ifade etmiþleridir.

Devamında gerek Müftümüz, gerekse Baþkonsolosumuz Bratnakova Hocası Hüseyin Cihan\'ı baþarılarından dolayı tebrik etmiþleridir.Share |
Bu yazı 3679 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017