Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İSKEÇE\'DE HATİM MERASİMLERİ BAŞLADI  11.04.2012-11:47
Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet göstren Kur\'an Kurslarımızda gelenek haline gelen Hatim Merasimleri büyük bir coşkuyla başladı. 8 Nisan 2012 Pazar günü Bratankova Kur\'an Kursunun Hatim Merasimi gerçekleşti.

7 Nisan Cumartesi günü sabah saatlerinde Kurban Kesim Merasimi gerçekleşti. Müftümüz Sayın Ahmet Mete’nin de katıldığı bu kesim merasiminde çekilen tekbirler va ardından yapılan dua ile kurbanlar kesildi.

Bratankova Kur\'an Kursunda 10 Nisan Pazar günü yapılan hatim merasiminde kalabalık halk topluluğu katıldı. Bu merasimde onur konuğu olarak Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç Bey ve Muavin Konsolos Adnan Öztürk Bey de yer aldılar.

Müftümüz Sayın Ahmet Mete yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik çağrısı yaptı ve gündemde yer alan son gelişmeleri aktardı. Ayrıca Kur\'an Kurslarımızın faaliyetleri konusunda da değinen Faziletli Müftümüz sözlerini şöyle sürdürdü: \"Müftülüğümüz bünyesinde Kur\'an Kurslarımız eksiklikleriyle beraber, evlâtlarımıza dini eğitimi veren şu andaki en sağlam müesseselerimizdir. Bu nedenle evlâtlarımız mutlaka Kur\'an Kurslarımızdan geçip bu eğitimi almaları gerekir.\"

Sayın Başkonsolosumuz da hatim yapan öğrencileri tebrik etti ve halkı selâmlayarak bu tür etkinliklerde bulunmaktan büyük memnunluk duyduğunu ifade etmişleridir.

Devamında gerek Müftümüz, gerekse Başkonsolosumuz Bratnakova Hocası Hüseyin Cihan\'ı başarılarından dolayı tebrik etmişleridir.Share |
Bu yazı 3912 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017