Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İSKEÇE MÜFTÜSÜ’NÜN TÜRKİYE ZİYARETİ  18.04.2012-02:08
13 Nisan 2012 Cuma günü İskeçe Müftüsü davetli olduğu bir dizi etkinliklere katılmak için Türkiye’ye gitti. İlk durak İstanbul’da Sultanahmet Camiinde Cuma namazına müteakip T.C. Diyanet İþleri Baþkanlığı’nın davetlisi olarak Kutlu Doğum Haftası çerçevesine Ayasofya Camiinde açılıþı gerçekleþen \'Lisan-ı Hat ile Aþk-ı Nebi\' Hilye-i Þerif Sergisi’ne katıldı. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)’in fiziksel özelliklerinin hat sanatıyla levhalara yazılmasından oluþturulan hilye-i þeriflerin sergilendiği bu sergide; Baþbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Turizim Bakanı Ertuğrul Günay, Diyanet İþleri Baþkanı Mehmet Görmez, Bulgaristan Baþmüftüsü ve Karadağ Diyanet İþleri Baþkanı’nın yanı sıra bir çok yetkili katıldı.Serginin açılıþından sonra, Müftümüz İstanbul’da çeþitli okullarda tahsillerine devam eden Batı Trakyalı öğrencilerle görüþtü, dertlerini dinledi ve onlara geleceğe yönelik bir takım tavsiyelerde bulundu.Müftümüz Ahmet Mete 14 Nisan Cumartesi günü İstanbul Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu’nda Diyanet İþleri Baþkanlığı’nın düzenlediği Kutlu Doğum Açılıþ Etkinliği’ne katıldı. Bu açılıþ törenine Baþbakan Recep Tayyip Erdoğan, Baþbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Baþkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükþehir Belediye Baþkanı Kadir Topbaþ, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, milletvekilleri, Balkan ülkeleri müftüleri ve onbinlerce insan katıldı.

15 Nisan Pazar günü de Müftümüz İpsala Müftülüğü’nün davetlisi olarak Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde halkın geniþ katılımıyla gerçekleþtirilen Kutlu Doğum Etkinliği’ne katldı. Müftü Efendi bu etkinlikte selâmlama konuþmasıyla halkın aminleri eþliğinde törenin sonunda dua yaptı.

Üç günlük Türkiye ziyareti sırasında yaptığı görüþmelerden memnun ayrılan Müftümüz Ahmet Mete, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na selâmlar getirerek geri döndü.

Share |
Bu yazı 3323 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017