Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 SAKARKAYA VE İNHANLI’DA KUTLU DOÐUM ETKİNLİKLERİ  02.05.2012-09:56
Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde İskeçe Müftülüğü 27 Nisan Cuma akþamı Sakarkaya Camii avlusunda çok sayıda halkın katılımıyla bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte ayrıca 20 yetiþkin bayanın yeni öğrenip tamamladıkları Kur’an hatimlerinin de duaları yapıldı ve Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Sakarkaya Kur’an Kursu hocası Abdurrahman Çolak’ın hazırladığı sertifikalar Kur’an hatmini yapan bayanlara Müftü Yardımcısı Fatma İmam tarafından takdim edildi.

Etkinliğin ardından Yaka İmamları tarafından Anavatanımız T. C. Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç’ın onuruna yemek ikramı yapıldı.

28 Nisan Cumartesi akþamı İskeçe Müftülüğü Ova bölgesinde İnhanlı’da da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi. Burada da çok coþkulu geçen Peygamberimizi anma etkinliğimize çok sayıda cemaatimiz iþtirak etti.

Gerek Sakarkaya gerek İnhanlı etkinliğinde çok sayıda halkın katılımı yanı sıra T. C. Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç ve Konsolos Muavinleri, Milletvekilimiz Çetin Mandacı, Bölge Genel Sekreter Yardımcısı İrfan Uzun, Belediye Baþkan Yardımcıları, DEP Partisi Baþkanı ve temsilcileri, Yüksek Tahslliler Derneği Baþkanı Erkan Ruþen, İskeçe Türk Birliği Baþkanı Ahmet Kara, Muzaffer Salihoğlu Ortaokul –Lisesi Sahibi Rıza Kırlıdökme ve Milletvekili Adayları da yer aldı.

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete her iki etkinlikte de yaptığı selamlama konuþmasında etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teþekkür etti. Müftü Mete, konuþmasında ayrıca Hz. Muhammed’i anlamak ve onu anlatmak noktasında üzerimize düþen görevlerden bahsetti. Müftümüz Ahmet Mete 6 Mayıs’ta yapılacak erken genel seçimlerine de değinerek kısaca þu mesajı verdi: “Öncelikle seçimler memleketimiz için hayırlı olsun. Hepimiz sandığa gidelim. Katılımı sağlayalım. Oyumuzu kendi içimizden olan Türk adaylarına verelim. Bizden olan bütün adaylar bizim için çok önemli ve değerlidir. Yunannistan parlamentosunda temsil edilmemiz için birlik ve beraberlik içinde hareket etmemiz gerekir.”

Her iki etkinlikte; Türkiye’den gelen kura hafız Hızır Özkök’ün verdiği muhteþem Kur’an ziyafeti katılımcıları coþturdu. Yine Yaka İmamları İlâhi Korosu ve Yaka Kur’an Kursları Çocuk İlâhi Korosu Sakarkaya’da, İskeçe Müftülüğü İlâhi Korosu da İnhanlı’da seslendirdikleri birbirinden güzel ilâhilerle beğeni topladılar. Etkinliklerde ayrıca İskeçe Müftülüğü bünyesinde görev yapan vaizlerden Sakarkaya’da; Cavit Karabıyıklı, Feyzullah Hasankâhya ve Mustafa Kamu, İnhanlı’da; Sunay Uzun ve Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu hazırladıkları Peygamberimizi anlatan kısa birer sunum yaptılar.

İnhanlı’daki etkinliğin sonunda da, İnhanlı gençliği T. C. Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç’ın onuruna yemek ikram ettiler.

Gerek Sakarkaya gerek İnhanlı etkinliklerinde katılımcılara Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)’in simgesi olan gül dağıtıldı.

Sakarkaya Kutlu Doğum Etkinliği


İnhanlı Kutlu Doğum Etkinliği

Share |
Bu yazı 4908 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017