Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 ŞAHİN HATMİ YAĞMUR ALTINDA GERÇEKLEŞTİ  17.05.2012-11:49
İskeçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Şahin Kur’an Kursu öğrencilerinin icra ettikleri hatim töreni, 13 Mayıs Pazar günü büyük bir kalabalıkla gerçekleştirildi.

Şahin Kur’an Kursu hocaları; Mehmet Emin Aguşoğlu, Hüseyin Velibaşa, Hamdi Köse ve Hamdiye Bekir’in gözetiminde düzenlenen hatim töreninde coşkulu anlar yaşandı.

Hatim Etkinliği’ne başta T.C.Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç ve konsolosluk çalışanları, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal, eski milletvekilleri Çetin Mandacı ve Ahmet Faikoğlu, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğr. Üy. Prof. Dr. Zekeriya Güler ve Dr. Kerim Buladı, Zeytinburnu Kaymakamı Mustafa Dündar, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, DEB Partisi yöneticileri, Yüksek Tahslliler Derneği Başkanı Erkan Ruşen, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara ve binlerce soydaş katıldı.

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete yaptığı konuşmada hatim yapan öğrencileri ve onları yetiştiren hocalarını ayrıca anne babaları tebrik ettikten sonra, kısaca şu mesajı verdi: “Öncelikle 6 Mayıs seçimlerinde gösterilen birlik ve beraberlik memleketimiz için hayırlı olsun. Toplum olarak her daima farklı platformlarda da birlik ve beraberliğimizi gösterelim. Yeni seçilen milletvekilimiz Hüseyin Zeybek’i tebrik ediyorum. Çalışmalarına başarılar diliyorum. Aramıza Anavatan Türkiye’den katılan misafirlerimizi de hoşluyorum. Kendilerinin buralara gelip bizleri ziyaret etmesi bize moral vermektedir.”

Törenin ardından Şahin Müslüman Türk halkı tarafından katılan cemaate pilâv ve ayran ikram edildi.
Share |
Bu yazı 3639 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017