Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 ÞAHİN HATMİ YAÐMUR ALTINDA GERÇEKLEÞTİ  17.05.2012-11:49
İskeçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Þahin Kur’an Kursu öğrencilerinin icra ettikleri hatim töreni, 13 Mayıs Pazar günü büyük bir kalabalıkla gerçekleþtirildi.

Þahin Kur’an Kursu hocaları; Mehmet Emin Aguþoğlu, Hüseyin Velibaþa, Hamdi Köse ve Hamdiye Bekir’in gözetiminde düzenlenen hatim töreninde coþkulu anlar yaþandı.

Hatim Etkinliği’ne baþta T.C.Gümülcine Baþkonsolosu Mustafa Sarnıç ve konsolosluk çalıþanları, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Baþkanı Mustafa Cukal, eski milletvekilleri Çetin Mandacı ve Ahmet Faikoğlu, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğr. Üy. Prof. Dr. Zekeriya Güler ve Dr. Kerim Buladı, Zeytinburnu Kaymakamı Mustafa Dündar, Zeytinburnu Belediye Baþkanı Murat Aydın, DEB Partisi yöneticileri, Yüksek Tahslliler Derneği Baþkanı Erkan Ruþen, İskeçe Türk Birliği Baþkanı Ahmet Kara ve binlerce soydaþ katıldı.

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete yaptığı konuþmada hatim yapan öğrencileri ve onları yetiþtiren hocalarını ayrıca anne babaları tebrik ettikten sonra, kısaca þu mesajı verdi: “Öncelikle 6 Mayıs seçimlerinde gösterilen birlik ve beraberlik memleketimiz için hayırlı olsun. Toplum olarak her daima farklı platformlarda da birlik ve beraberliğimizi gösterelim. Yeni seçilen milletvekilimiz Hüseyin Zeybek’i tebrik ediyorum. Çalıþmalarına baþarılar diliyorum. Aramıza Anavatan Türkiye’den katılan misafirlerimizi de hoþluyorum. Kendilerinin buralara gelip bizleri ziyaret etmesi bize moral vermektedir.”

Törenin ardından Þahin Müslüman Türk halkı tarafından katılan cemaate pilâv ve ayran ikram edildi.
Share |
Bu yazı 3425 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017