Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 ILICA ORTA MAHALLE’DE HATİM MERASİMİ  30.05.2012-16:41
Bu hafta sonu Ilıca Orta Mahalle’de gerçekleþen kurban kesimi ve hatim merasimine çok sayıda halkımız katıldı. 26 Mayıs Cumartesi günü İskeçe Müftülüğü’nü temsilen Vaaz ve İrþad Ekibi Baþkanı Yılmaz Mahmut’un katılımıyla dualar eþliğinde kurbanlar kesildi.

27 Mayıs Pazar günü Kur’an Kursu öğrencilerinin icra ettikleri hatim töreni çok güzel bir ortamda kalabalık bir halk katılımıyla coþkuyla gerçekleþti. Törene halkın yanı sıra þeref konukları olarak; Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosluğu adına Ramadan Duban, Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek, Belediye Baþkanı Mustafa Cukal, BAKEÞ Baþkanı Cemil Kabza, T. C. Ziraat Bankası İskeçe Þubesi Müdürü Ömer Çay, Türkiye’den BURA Boğaziçi Üniversiteliler Derneği’nden bir grup ve sabık milletvekilleri katıldılar.

Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Ilıca Orta Mahalle Kur’an Kursu Öğretmeni Nihat Muhtarküçük’ün gözetiminde hatim merasimini gerçekleþtiren öğrenciler, katılımcılara coþkulu anlar yaþattı. Törenin ardından Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu kısa bir konuþma yaparak Kur’an Kursu hocalarını ve çocukları tebrik etti ve aileleri uyararak bundan böyle de çocuklarının eğitimlerine devam etmeleri gerektiğini dile getirdi. Daha sonra Milletvekili Hüseyin Zeybek ile Mustafçova Belediye Baþkanı Mustafa Cukal da söz alarak kısa birer selâmlama konuþması yaptılar. Törenin ardından hazırlanan pilâvlar ikram edildi.Share |
Bu yazı 3480 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017