Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 ILICA YUKARI MAHALLE’DE HATİM MERASİMİ  14.06.2012-11:05
Balkan Kolu köylerimizden Ilıca Yukarı Mahallesinde 9 – 10 Haziran tarihlerinde coþkulu kurban ve hatim törenleri gerçekleþti. 9 Haziran Cumartesi günü kalabalık bir cemaatın katılımıyla İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’nin yaptığı dua ile kurbanlar kesildi. 20 Mayıs Pazar günü de Ilıca Yukarı Mahalle Kur’an Kursu öğretmenleri; Þükran Uzun ve Yüksel İmam’ın gözetiminde gerçekleþen hatim töreni katılımcılara coþkulu anlar yaþattı.

Törene kalabalık halkın yanı sıra þeref konukları olarak; Müftümüz Ahmet Mete, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosluğu’nu temsilen İsmail Dikme, Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek, Belediye Baþkanı Mustafa Cukal, İskeçe Türk Birliği Baþkanı Ahmet Kara, BAKEÞ Baþkanı Cemil Kabza, Türkiye’den Batı Trakya Türkleri Dayanıþma Derneği Genel Merkez Üyesi Musa Yurt, Batı Trakya Türkleri Dayanıþma Derneği İzmit Þubesi Baþkanı Sabri Mutlu, İstanbul Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Bayram Ali Çetinkaya ve beraberindeki öğretim üyeleri, T. C. Ziraat Bankası İskeçe Þubesi Müdürü Ömer Çay, Sabık Milletvekilleri ve İskeçe Müftülüğü bünyesinde çalıþan bir çok din görevlisi katıldılar.

Müftümüz Ahmet Mete yaptığı hatim duasının ardından cemaate þu mesajı verdi: Bu gün Türkiye’den gelen misafirlerle beraber coþkulu anlar yaþadık. Kur’an Kursu hocalarını ve öğrencileri tebrik ederim. Bir milleti ayakta tutan üç unsur vardır. Dini, milli ve gelenek ve göreneklerdir. Bunlara sahip çıktığımız taktirde her zaman varlığımızı sürdürüz. 17 Haziran Pazar günü ülkemizde yine bir seçim vardır. Batı Trakya Müslüman Türk’ü olarak 6 Mayıs’taki seçimlerde gösterdiğimiz baþarılı tablosunu, inþallah bu seçimlerde de gösteririz. Bunun yolu, sandıktan geçer. Bu nedenle hepimiz sandığa gidelim ve oyumuzu kullanarak birlik ve beraberlik tablomuzu pekiþtirelim. Bu seçimler Batı Trakya Müslüman Türk Toplumu ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederim.”

Türkiye’den gelen heyetin adına İstanbul Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Bayram Ali Çetinkaya bir konuþma yaparak cemaati selamladı ve burada bulunmaktan büyük sevinç duyduklarını ifade etti ve kendilerine gösterilen misafirperverlikten dolayı teþekkür etti.

Törenin ardından Ilıca gençliğinin hazırladığı pilav ikramı yapıldı.

Share |
Bu yazı 3457 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017