Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 Türkiye\'nin Baþbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ\'ın Ziyareti  24.08.2012-11:48
Anavatanımız Türkiye’nin Baþbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ 17-19 Ağustos tarihlerinde yoğun bir program çerçevesinde Batı Trakya’yı ziyaret etti. Sayın Bozdağ’ın 17 Ağustos Cuma günü Gümülcine’de baþlayan ziyareti 18 ve 19 Ağustos da İskeçe’de devam etti. Baþbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ’ın İskeçe’deki temaslarında Yurtdıþı Türkler ve Akraba Topluluklar Baþkanı Kemal Yurtnaç, AKP Bursa Milletvekili Hakan Çavuþoğlu, IRCICA Genel Direktörü Halit Eren Tükiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Osman İlhan Þener, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete Gümülcine Müftüsü İbrahim Þerif, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, TİKA Baþkan Yardımcısı Süreyya Er, Mustafçova Belediye Baþkanı Mustafa Cukal, sivil toplum örgütleri ve yoğun bir basın ordusu eþlik etti.

Ramazan Ayının son gününde Sayın Bakanımız ve beraberindeki heyetin yoğun İskeçe programı Z Palace otelinde sahur yemeği ile baþladı. Sabah saatlerinde müftülük ziyareti ile devam etti. Müftülükte baþta Müftümüz Ahmet Mete olmak üzere İskeçe Din görevlileri tarafından coþkuyla karþılandı. Müftü Efendi Sayın Bozdağ ve ekibini \"Ziyaretinizle bize çifte bayram yaþattınız, hoþ geldiniz, Safalar getirdiniz\" diyerek çiçekle karþıladı. Daha sonra Müftülükte Müftü Efendi ve İskeçe din görevlileriyle bir müddet görüþme gerçekleþti. Müftü Efendi þeref misafirlerine Müftülük faaliyetleri hakkında kısa bilgi ve bu tür ziyaretlerin bize güç kattığını belirterek þükranlarını belirtti. Sayın Bakanımız da faaliyetleri dikkatle dinledi ve icra edilen bu hizmetler için din görevlilerini tebrik etti. Ayrıca kendisine ve ekibine gösterilen misafirperverlikten dolayı da teþekkür etti. Ziyarette karþılıklı hediyeleþmeler de oldu.

Baþbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ ve beraberindeki heyetin Müftülükten sonra İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret ettiler. Baþkan Ahmet Kara ve Yönetim Kurulu yeleri misafir heyeti dıþ kapıda karþıladılar ve kapının üzerinde sırf “TÜRK” kelimesi yer aldığı için sökülmüþ tabelanın yeri gösterildi. Sayın Bozdağ ve beraberindeki heyet İskeçe Türk Birliğinde yoğun bir þekilde karþılandı. Yaptığı konuþmada; “Buraya gelirken yalnız gelmediklerini, Cumhurbaþkanı Abdullah Gül’ün, Baþbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türkiye’de yaþayan 75 milyon Türk milletinin gönül dolusu selamlarını, muhabbetlerini getirdiklerini” ifade etti. Bekir Bozdağ sözlerinin devamında var olan problemlerden bahsetti ve uygulanan çifte standarda değinerek bir insanın Türklüğünü inkâr etmek, ismini inkar etmek gibi olduğunu ve böyle bir uygulamaya anlam veremediğini belirtti. İskeçe Türk Birliği Baþkanı Sayın Bozdağ ve ekibine ziyarette dolayı teþekkür etti ve İskeçe saat kulesinin yer aldığı bir resim tablosu hediye etti.

İskeçe Türk Birliğinin ziyaretinden sonra Sayın Bozdağ ve ekibi daha sonra Balkan Kolu köylerine hareket etti. İlk durak Dolaphan köyü oldu. Dolaphan’da Belediye Baþkanı Mustafa Cukal tarafından karþılandı ve burada bulunan Mustafçova Belediyesi’ni ziyaret etti. Heyet Dolaphan’da öğle namazını kıldıktan sonra sırasıyla; Mustafçova, Gökçepınar, Paþevik, Kozluca, Demircik köylerini ziyaret etti. Her köyde kalabalık bir halkla ve çocukların takdim ettiği çiçeklerle coþkuyla karþılandı. Demircik köyünde ise ikindi namazını kıldıktan sonra, Ramazan ayı boyunca okunan mukabelenin ardından yapılan hatim duasına iþtirak etti. Daha sonra Baþbakan Yardımcısı ve ekibi Elmalı köyünden de geçerek burada toplanan halka selam vererek Ramazanın son iftarını yapmak üzere Ketenlik köyüne hareket edildi.

Ketenlik’te kalabalık bir halk tarafından coþkuyla karþılanan Sayın Bakanımız ve beraberindeki heyet, iftar öncesi köy meydanında duygulu anlar yaþandı. Yapılan konuþmaların ardından iftara geçildi. İftardan sonra akþam namazına müteakip, Ketenlik Spor Kulübü, Çocuk Kreþi ve Ketenlik gençliğinin kurduğu kütüphane ziyaret edildi. Bu anlamlı ziyaretin ardından köyden þeref misafirleri köyden ayrıldılar.

Sayın Baþbakan Yardımcısı ve ekibi, 19 Ağustos Pazar günü Bayram namazını kılmak üzere Þahin köyüne gittiler. Bayram namazının ardından camii içerisinde halkla bayramlaþan Bozdağ, köy meydanında toplanan kalabalığa hitap etti ve daha sonra onuruna verilen sabah kahvaltısına katıldı. Burada yaptığı konuþmada Bozdağ, Türkiye olarak Batı Trakya Türklerinin yanında olduklarını, Ramazan Bayramı\'nda Batı Trakya\'da bulunmaktan da büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Kahvaltıdan sonra, misafir heyet Türkiye’ye dönmek üzere Þahin köyünden ayrıldılar.Share |
Bu yazı 4221 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017