Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 KOZLUCA KÖYÜ HATİM TÖRENİ  05.09.2012-14:19
Balkan Kolu köylerimizden Kozluca’da 1 – 2 Eylül 2012 tarihlerinde coþkulu kurban ve hatim törenleri gerçekleþti. 1 Eylül Cumartesi günü kalabalık bir cemaatın katılımıyla İskeçe Müftülüğü Vaaz ve İrþad Ekibi Baþkanı Yılmaz Mahmut’un yaptığı dua ile kurbanlar kesildi. 2 Eylül Pazar günü de Kozluca Kur’an Kursu öğretmenleri; Mustafa Kamu ve Muhammet Mahmut’un gözetiminde gerçekleþen hatim töreni katılımcılara coþkulu anlar yaþattı.

Törene kalabalık halkın yanı sıra þeref konukları olarak; Müftümüz Ahmet Mete, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosluğu’nu temsilen Muavin Konsolos Alper Atak ve Muavin Konsolos Ufuk Gözaydın, Türkiye Cumhuriyeti Selânik Baþkonsolosluğu Ticaret Ataþesi Kemal Sinan Tüzün, Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek, Eyalet Baþkan Yardımcısı İrfan Uzun, Belediye Baþkanı Mustafa Cukal, İskeçe Türk Birliği Asbaþkanı İbrahim İbrahimko, BAKEÞ Baþkanı Cemil Kabza, DEB Partisi Temsilcisi İsmet Tüccar, T. C. Ziraat Bankası İskeçe Þubesi Müdürü Ömer Çay, Sabık Milletvekilleri ve İskeçe Müftülüğü bünyesinde çalıþan bir çok din görevlisi katıldılar.

Müftümüz Ahmet Mete yaptığı hatim duasının ardından cemaate þu mesajı verdi: Bu gün coþkulu anlar yaþadık. Kur’an Kursu hocalarını ve öğrencileri tebrik ederim. Bir milleti ayakta tutan üç unsur vardır. Dini, milli ve gelenek ve göreneklerdir. Bunlara sahip çıktığımız taktirde her zaman varlığımızı sürdürüz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı ve özellikle kız çocukrını okutmamız çok önemlidir. Çünkü kızlarımız yarının anneleri ve çocuk yetiþtiricileridir.”

Törenin ardından Kozluca’lıların hazırladığı pilav ikramı yapıldı.

Share |
Bu yazı 4266 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017