Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 MÜFTÜ MEHMET EMİN AGA MEZARI BAÞINDA ANILDI  28.09.2009-15:45
9 Eylül 2006 tarihinde Allah’ın rahmetine kavuþan Merhum Mehmet Emin Aga vefatının 3.yılında mezarı baþında düzenlenen törenle anıldı.

İskeçe Müftülüğü tarafından 9 Eylül 2009 Çarþamba günü düzenlenen anma töreni, İnhanlı Köyü İmamı Hafız Hüseyin KÂHYAOÐLU’nun okuduğu Kur’an-ı Kerim ile baþladı. Ardından İskeçe’de Ramazan görevlisi olarak bulunan Kahramamaraþ ili Türkoğlu ilçe Müftüsü Ömer Ünal’ın yapmıþ olduğu dua ile devam edildi.

Anma törenin açılıþ konuþmasını Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Baþkanı ve Faziletli İskeçe Müftüsü Ahmet METE yaptı. Müftü Ahmet METE yaptığı konuþmasında özetle þunları dile getirdi:

” Merhum Müftümüz Mehmet Emin AGA insnlara hizmt etmeyi seven bir insandı. Herkesi kucaklayan bir özelliği vardı. O asla insanlarına olumsuz yaklaþmazdı. Rahmetli Müftü, bizleri evladı gibi görür ve öyle severdi. Her daima milletin menfaatinive iyiliğini düþünerek hareket ederdi. Zaten Müftü olarak Mehmet Emin AGA, kendine has liderlik yapısıyla bir çok insanlara örnek olmuþtur.”

Ardından oğlu ve Mustafçova Belediye Baþkanı Mustafa AGA, kısa konuþmasında; katılan herkese teþekkür ederek, babasının her insanı bir evladı gördüğünü ve kendisinin oğlu olmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Törene katılan İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı ve eski milletvekili Ahmet Faikoğlu da söz alarak, Merhum Müftünün önemli bir þahsiyet olduğunu, kendisinin azınlık insanına verdiği mücadelelerle daima yol gösteren bir lider olduğunu dile getirdi.

Son olarak söz alan, T.C. Gümülcine Baþkonsolosu Mustafa Sarnıç, kısa konuþmasında Rahmetli Müftünün önemli bir þahsiyet olduğunu ve Batı Trakya davasını daima yasal ve meþru zeminlerde sürdürdüğünü dile getirdi. Baþkonsolos Sarnıç törene katılan herkese teþekkür ederken, bir kez daha yakınlarına ve ailesine metanet dileklerini belirtti.

Törene, Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Baþkanı ve Faziletli İskeçe Müftüsü Ahmet METE, İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı, T.C. Gümülcine Baþkonsolosu Mustafa Sarnıç, İskeçe Vali Yardımcısı Yusuf Deli ve il meclis üyeleri, eski milletvekili Ahmet Faikoğlu, Mustafçova Belediye Baþkanı Mustafa AGA ve belediye meclis üyeleri, İskeçe Türk Birliği Baþkanı Mehmet Hacıhalil’in yanısıra, İskeçe Müftülüğü’ne bağlı çalıþan bir çok Kur’an Kursu Öğreticisi ve Köy İmamı katıldı.
Share |
Bu yazı 4615 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017