Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 YASSIÖREN VE BASAYKOVA’DA HATİM TÖRENLERİ  18.04.2013-11:32
14 Nisan 2013 Pazar günü, İskeçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yassıören ve Basaykova Kur’an Kurslarının hatim merasimleri gerçekleþti. 12 Nisan Cuma günü Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu erkânıyla ve İskeçe Müftüsü Ahmet METE’nin de katılımıyla Yassıören’de, 13 Nisan Cumartesi günü İskeçe Müftüsü Ahmet METE’nin de katılımıyla Basaykova’da da kurban kesimi gerçekleþti. 14 Nisan Pazar günü Yassıören ve Basaykova’da gerçekleþen hatim etkinliklerinde, Kur’an Kursu öğrencilerinin okuduğu Kur’an, þiir ve ilahilerle katılan cemaate coþkulu anlar yaþattılar.

Her iki Hatim merasimine de Müftümüz Sayın Ahmet Mete’nin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Osman İlhan ÞENER, Milletvekilimiz Sayın Hüseyin ZEYBEK, Belediye Baþkanı Sayın Mustafa Cukal, kurum ve kuruluþ baþkan veya temsilcileri ve kalabalık bir halk kitlesi katılmıþtır.

Hatim törenlerinde Müftü Efendi kısa birer konuþma yaparak öğrencileri tebrik etti ve Kur’an Kurslarının eğitime sağladıkları hizmeti tekrarladı. Ayrıca baþarının yolu okumaktan geçtiğini, bu nedenle çocuklerımızı okutmamız gerektiğini dile getirdi. Sayın Baþkonsolosumuzun ve Milletvekilimizin de yaptıkları birer selâmlama konuþmasının ardından pilâv ikramı yapıldı.Share |
Bu yazı 3392 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017