Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İSKEÇE’DE HATİM MERASİMLERİ DEVAM EDİYOR  13.05.2013-21:51
Bu hafta sonu (11 – 12 Mayıs); Ketenlik, Dolaphan ve Sünnetçiköy-Köseler Kur’an Kurslarının hatim merasimleri gerçekleşti.

11 Mayıs Cumartesi günü sabah saatlerinde önce Dolaphan sonra da Ketenlik’te dualar eşliğinde Kurban kesimi gerçekleşti. Her iki Kurban kesimi merasimine Faziletli Müftümüz Ahmet METE’nin yanı sıra kalabalık cemaat da katıldı. Sünnetçiköy’de de aynı şekilde dualarla kurban kurban kesim töreni düzenlendi.

12 Mayıs Pazar günü her üç köyümüzde yapılan hatim törenlerine Müftümüz katılarak birer selâmlama konuşması yaptılar. En son gittiği Ketenlik köyündeki hatim töreninde duayı da yaptı. Dolaphan ve Sünnetçiköy-Köseler hatim dualarını Müftülük adına Ahmet Hraloğlu ve Mustafa Trampa yaptılar. Törenlere; Müftümüz Sayın Ahmet Mete’nin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Osman İlhan Şener, Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Zeybek, Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Cukal, İskeçe Türk Birliği Başkanı Sayın Ahmet Kurt, Türkiye’den gelen misafirler, sivil toplum örgütü temsilcileri, basın ve kalabalık cemaat katıldılar. Hatim merasimlerinde Müftü Efendi’nin yaptığı konuşmalarda birlik ve beraberlik çağrısı yaparak 240 imam yasasının azınlığın dini kimliğine saldırı olduğunu ve dik durmak gerektiğini ifade etti. Ayrıca, çocuklarımızı yarınlara iyi hazırlamak için çok iyi bir şekilde yetiştirmemiz gerektiğini vurguladı. Bu vesileyle hocaları,velileri ve öğrencileri tebrik etti. Törenlerde Başkonsolosumuz Sayın Osman İlhan Şener, Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Zeybek, Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Cukal ve İskeçe Türk Birliği Başkanı Sayın Ahmet Kurt da birer selâmlama konuşması yaptılar.

Hatim merasimlerinin ardından törenlere katılanlara pilav ve ayran ikram edildi.

Share |
Bu yazı 3772 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017