Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İSKEÇE MÜFTÜLÜÐÜ’NDEN İKİ HATİM MERASİMİ  21.05.2013-12:48
19 Mayıs Pazar günü, İskeçe Müftülüğü’ne bağlı görev yapan İskeçe Çınar Camii Kurana Kursu ve Karaçanlar Kur’an Kurslarının hatim merasimleri gerçekleþti.

19 Mayıs Pazar günü yapılan İskeçe Çınar Camii Kur’an Kursu hatim merasimine Müftümüz Sayın Ahmet Mete’nin yurdıþında bulunması hasebiyle katılamamıþtır. İskeçe Müftülüğü’nü temsilen katılan Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu’nun yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Osman İlhan Þener, Belediye Baþkanımız Sayın Mustafa Cukal, Eyalet Meclis üyesi İrfan Uzun, İskeçe Türk Birliği Baþkanı Sayın Ahmet Kurt, DEP Partisi Genel Baþkan Yardımcısı Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Ziraat Bankası Þubesi Müdürü Sayın Ömer Çay ve daha bir çok sivil toplum örgütü temsilcileri, basın ve kalabalık cemaat katıldı.

Hatim merasiminde yapılan konuþmalarda; birlik ve beraberlik, azınlık eğitimi ve 240 imam yasası üzerinde duruldu. Ayrıca 240 İmam yasasının azınlığın dini kimliğine saldırı olduğunu ve söz konusu yasaya karþı dik durmak gerektiği ifade edildii.

Karaçanlar köyü Hatim Merasimine de katılan Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu bir konuþma yaparak merasimde emeği geçen herkesi tebrik edip, İskeçe Çınar Camiindeki hatim merasimine katılmak için ayrıldı. Hatim mersimine İskeçe Türk Birliği Baþkanı Sayın Ahmet Kurt, Bulustra(Avdira) Belediye Baþkan Yardımcısı Sayın Birol İncemehmet, sabık milletvekilleri, İskeçe Ziraat Bankası Þubesi Müdürü Sayın Ömer Çay ve etraf köylerden gelen kalabalık cemaat katıldı. Hatim duasını müftülüğü temsilen vaizlerimizden Feyzullah Hasankehaya yaptı.

Hatim merasimlerinin ardından katılanlara pilav ve ayran ikram edildi.Share |
Bu yazı 3443 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017