Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 ÞAHİN’DE HATİM MERASİMİ  29.05.2013-13:01
İskeçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Þahin Kur’an Kursu öğrencilerinin icra ettikleri hatim töreni, 26 Mayıs Pazar günü gerçekleþti.

Hatim Etkinliği’ne baþta T.C.Gümülcine Muavin Konsolosu Alper Atak ve konsolosluk çalıþanları, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Baþkanı Mustafa Cukal, İskeçe Türk Birliği Baþkanı Ahmet Kurt, eski milletvekilleri Çetin Mandacı ve Ahmet Faikoğlu, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğr. Üyeleri, DEB Partisi yöneticileri, basın ve kalabalık cemaat katıldı.

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete yaptığı konuþmada hatim yapan öğrencileri ve onları yetiþtiren hocalarını ayrıca anne babaları tebrik ettikten sonra, kısaca þu mesajı verdi: “Öncelikle toplum olarak birlik ve beraberlik konusunda hepimiz gayret sarfetmeliyiz. Her daima farklı platformlarda da birlik ve beraberliğimizi gösterelim. 240 İmam yasasına dikkat edelim yasanın uygulanmasına geçit vermeyelim. Yunanca üzerinde Kuran-ı Kerim eğitimi verecek 90 kiþinin kadroya alınacağı haberleri basından okuyoruz. Bu konuda da bilgi sahibi olmanızı istiyorum. Aramıza Anavatan Türkiye’den katılan misafirlerimizi de hoþluyorum. Kendilerinin buralara gelip bizleri ziyaret etmesi bize moral vermektedir.”

Törenin ardından Þahin Müslüman Türk halkı tarafından katılan cemaate pilâv ve ayran ikram edildi.

Müftü Efendi, hatim merasiminden sonra İskeçe Türk Birliği Gökçepınar Biçki – Dikiþ ve Nakıþ kursunun yılsonu sergisine katılıp, ardından vefat eden Millet Gazetesi sahibi Cengiz Ömer’in dedesinin cenazesine katıldı.Share |
Bu yazı 3134 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017