Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 FAZİLETLİ MÜFTÜLERİMİZİN TÜRKİYE TEMASLARI  28.01.2014-15:08
Faziletli Müftülerimiz Ahmet Mete ve İbrahim Þerif 25 Ocak 2014 Cumartesi günü İstanbul – 26 Ocak 2014 Pazar günü de İzmit ziyaretleri gerçekleþtirerek Türkiye’de iki gün boyunca çeþitli temaslarda bulundular.

Faziletli Müftülerimiz Cumartesi günü İstanbul’daki ilk temaslar çerçevesinde, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İþleri Baþkanlığı’nın Haliç Kongre Merkezinde gerçekleþtirdiği “Yüzyılın İslâm Kültür Hizmeti Onur ve Hizmet Ödülleri” törenine katıldılar. Türkiye Cumhuriyeti Baþbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da onur konuğu olarak katıldığı anılan törende, bir çok ilim adamı, diyanet camiasının seçkin elemanları ve Balkan ülkelerinden gelen müftüler de yer aldı.

Sözkonusu törenin ardından diğer Balkan ülkeleri müftüleriyle birlikte Diyanet İþleri Baþkan Yardımcılarıyla bir görüþme gerçekleþtiren faziletli müftülerimiz bahsekonu görüþmenin ardından yine Balkan ülkeleri Müftüleriyle birlikte Baþbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la da görüþme fırsatı buldular.

Faziletli Müftülerimiz Türkiye temaslarının ikinci gününde ise İzmit’e geçerek Batı Trakya Türkleri Dayanıþma Derneği İzmit Þubesi’nin düzenlediği “29 Ocak Anma Etkinlikleri”ne katıldılar. Batı Trakya’dan da birçok kiþinin katıldığı sözkonusu törenler, sabah saatlerinde Atatürk Heykeli’ne çelenk koyma töreniyle baþladı. Anılan törenin ardından İzmit caddesinde yürüyüþ gerçekleþti. Daha sonra İzmit Belediyesi’nin yaptırdığı Mehmet Hilmi Çeþmesinin açılıþı yapıldı. Bu açılıþtan sonra törene katılanlara yemek ikram edildi. Son olarak da 29 Ocaklar için Batı Trakya Türkleri Dayanıþma Derneği İzmit Þubesi tarafından düzenlenen anma etkinliği kapsamında bir panel düzenlendi. Panelde Gümülcine Müftüsü İbrahim Þerif, İskeçe eski milletvekili Ahmet Faikoğlu ile İstanbul eski milletvekili gazeteci yazar Nevzat Yalçıntaþ’ın yanı sıra Müftümüz Ahmet Mete de yer aldı. Panel öncesi Batı Trakya’lı olan Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu da salona gelerek katılımcıları selamlayarak kısa bir konuþma yaptı.Share |
Bu yazı 2989 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017