Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İSKEÇE MÜFTÜSÜ AHMET METE TRT EKRANINDA  09.11.2009-19:20
9 Kasım 2009 tarihinde Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Baþkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, TRT AVAZ ekranlarında yayınlanan “Bizim Sesimiz” programına katıldı.

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ile birlikte, Batı Trakya Türkleri Dayanıþma Derneği Genel Baþkanı Ferruh Özkan ile Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu Baþkanı Halit Habipoğlu’nun konuk olduğu programda Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunları tartıþıldı.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Baþkanı ve İskeçe Seçilmiþ Müftüsü Ahmet Mete, müftülük sorununu dile getirdi. Müftü Mete ayrıca; İskeçe ve Gümülcine’de Müslüman Türk cemaat tarafından seçilen müftüleri Yunan devletinin tanımadığını, yerine atama yolu ile müftü atadığını dile getirdi. Atina Antlaþması’na göre diğer Balkan ülkelerinde olduğu gibi baþmüftülük makamı oluþturulması gerektiğini ifade ederek, Lozan Antlaþması ile statüsü ve hakları belirlenen Rum azınlığın dini lideri olan Barthelomeos’un Amerika Birleþik Devletleri Baþkanı Barack Obama ile resmi görüþmede bulunduğunu hatırlatarak seçilmiþ müftülerin kendi ülkesinin Baþbakanı tarafından dahi kabul edilmediğini belirtti.


Rodos ve İstanköy’de yaþayan Türk Azınlık’ın dini alanda karþılaþtığı sorunların yanı sıra Batı Trakya’da vakıflar sorununa da değinen İskeçe Seçilmiþ Müftüsü Ahmet Mete, Yanıkköy’de Han Tarlaları olarak bilinen Yanıkköy Camii Vakfı’na ait arazide devam eden kilise inþaatı ile ilgili bilgi verdi.

Share |
Bu yazı 3562 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017