Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 KUR’AN-I KERİM VE EZANI GÜZEL OKUMA YARIÞMASI FİNALİ  03.06.2014-13:10
Müftülüğümüz koordinatörlüğünde İskeçe Bölgesi Kur’an Kurslarına devam eden ilkokul 6’ncı sınıf seviyesindeki öğrenciler arasında düzenlenen “KUR’AN-I KERİM VE EZANI GÜZEL OKUMA YARIÞMASI” finali 31 Mayıs 2014 Cumartesi Politia Düğün Salonunda günü büyük coþkuyla gerçekleþti.

Yarıþma iki kategoride gerçekleþti. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Ezanı Güzel Okuma.

İskeçe Bölgesi Kur’an Kursları arasında yapılan elemeler neticesinde, Balkan Kolunda yer alan kur’an kursları öğrencileri 21 Mayıs 2014 tarihinde Þahin’de, İskeçe merkez, Ova ve Yaka Kolunda yer alan kur’an kursu öğrencilerimiz de 22 Mayıs 2014 tarihinde İskeçe Gazhane Camiinde yarı finalde yarıþtılar. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma kategorisinde 38 öğrencimizin yarıþtığı yarı finalde, ilk 12’ye girenler finalde yarıþmaya hak kazandılar. Ezanı Güzel Okuma’da 14 öğrencimizin yarıþtığı yarı finalde, ilk 4’e girenler finalde yarıþmaya hak kazandılar.

Sunuculuğunu Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu ve Vaiz Mustafa Trampa’nın yaptığı ve 31 Mayıs’ta gerçekleþen finalde Kur’anı Kerimi güzel okuma kategorisinde 12 öğrencimiz yarıþtı.

Yarıþmada yer alan seçili kurulumuz þöyledir:
İlter MEÇO – Vaiz ve Þahin Kur’an Kursu Hocası, Yıldız Uzun – İskeçe Çınar Kur’an Kursu Hocası, Sıdıka Batkal - İskeçe Çınar Kur’an Kursu Hocası, Remzi Abdullah – Gökçeler İmamı ve Kur’an Kursu Hocası, Cemali Burbun – Mısvaklı Kur’an Kursu Hocası, Mehmet Akgül – Türkiye’den katılan kurra hafız.

Yarıþmadaki seçili kurulun değerlendirmesi neticesinde dereceye giren ilk üç öğrencimiz þunlardır:

Birinci: Gülçin BASYASALİH - Elmalı Kur’an Kursu – 580 puan
İkinci: Hasan REÞİT - Kozluca Kur’an Kursu – 577 puan
Üçüncü: Seher ÞEHOÐLU - İskeçe Çınar Camii Kur’an Kursu – 576

Ezanı Güzel okuma kategorisinde ise 4 öğrencimiz yarıþtı. Yarıþmada seçili kurulun değerlendirmesi neticesinde birinci olan öğrencimiz:

Mehdi BAYRAM - Demircik Kur’an Kursu.

Yaklaþık ikibinin üzerine kiþinin yoğun katılımıyla gerçekleþen yarıþma etkinliğimize, Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Baþkanı ve İskeçe Müftüsü Sayın Ahmet Mete’nin yanı sıra þeref konukları olarak, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Osman İlhan Þener ile Muavin Konsolosu Adnan Öztürk, Edirne Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Balıkkesir Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof Dr. Cengiz Özmetin, Bulgaristan Baþmüftüsü Mustafa Hacı, Smolen Müftüsü Necmi Dıbov, Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediyesi yeni seçilen Baþkanı Cemil Kabza, B. Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Asbaþkanı ve sabık milletvekilimiz Ahmet Faikoğlu, DEB Partisi Baþkan Yardımcısı Ozan Ahmetoğlu,Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi Eyalet Meclisi üyeleri, İskeçe merkez, Bulustra, Mustafçova, İnhanlı Belediyeleri meclis üyeleri İskeçe Türk Birliği Baþkanı Ramadan Nizam, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Baþkanı Mehmet Emin, SÖPA Derneği Baþkanı Nurettin Kıyıcı, İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Baþkanı Mehmet Emin Ahmetoğlu, sivil toplum kuruluþu yöneticileri, ve daha birçok Azınlık öndegelenleri katıldı.

Bu etkinliğimize Türkiye’den gelen kurra hafız Mehmet Akgül’ün okuduğu etkileyici kur’an-ı kerim ve Beyköy Kur’an Kursu öğrencisi Bahri Bahri’nin yanık sesiyle sözylediği “Medine’ye Varamadım” ilahisinin ardından, Faziletli Müftümüz Ahmet Mete açıþ konuþmasını yaptı. Daha sonra Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ve Baþkonsolosumuz İlhan Þener birer selamlama konuþması yaptılar. Ardından yarıþmaya geçildi.

Yarıþma arasında Ketenlik Kur’an Kursundan Salih Kâhya’nın “ANNEM” ilâhisi, Kıra Kur’an Kursu öğrencilerinin iki ilâhisi etkinliğimize renk kattı.

Yarıþma etkinliğimiz İskeçe Karþı Mahalle Kur’an Kursu öğrencisi Hakan Karaali’nin güzel ezanıyla son buldu.

DERECEYE GİRENLERİN ÖDÜLLERİ

1- Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarıþmasında BİRİNCİ olan öğrencimize verilen ödüller:
- Yarım Cumhuriyet Altını, MASKO Mobilyadan “Çocuk Odası Takımı” hediye çeki, Kur’an-ı Kerim, Osmanlı Motifli Tespih, Seccade, Saat, Kalem, Koku, pike, İskeçe Manzaralı çerçeve, Kur’an-ı Kerim Rahlesi.
2- Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarıþmasında İKİNCİ olan öğrencimizin ödülleri:
- Çeyrek Cumhuriyet Altını, Kur’an-ı Kerim, Osmanlı Motifli Tespih, Seccade, Saat, Kalem, Koku, pike, İskeçe Manzaralı çerçeve, Kur’an-ı Kerim Rahlesi.
3- Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarıþmasında ÜÇÜNCÜ olan öğrencimizin ödülleri:
- Çeyrek Cumhuriyet Altını, Kur’an-ı Kerim, Seccade, Saat, Kalem, Koku, pike, İskeçe Manzaralı çerçeve, Kur’an-ı Kerim Rahlesi.
4- Ezanı Güzel Okuma Yarıþmasında BİRİNCİ olan öğrencimizin ödülleri:
- Yarım Cumhuriyet Altını, Kur’an-ı Kerim, Osmanlı Motifli Tespih, Seccade, Saat, Kalem, Koku, pike, İskeçe Manzaralı çerçeve, Kur’an-ı Kerim Rahlesi.
Derece katılan bu dört öğrencimize baþarı belgesi de takdim edilmiþtir.
5- Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarıþmasına katılıp da dereceye giremeyen öğrencimize, ayrıca bu etkinliğimizde renk katan ezan ve ilâhi okuyanlara hediye paketi ve katılım belgesi verildi.
- Kur’an-ı Kerim, Levha Seccade, Kalem, Koku.

Ayrıca yarıþma etkinliğimizde güzel sesleriyle gönülleri coþturan Beyköy’den ilahi okuyan Bahri Bahri’ye, Demircik’ten Kur’an-ı Kerim okuyan Ahmet Deli’ye ve İskeçe Karþı Mahalle’den ezan okuyan Hakan Karaali’ye birer çeyrek altın hediye edilmiþtir.

Son olarak, İskeçe Bölgesi Kur’an Kurslarımızdan Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma müsabakalarına tüm öğrencilerimize Türkiye’ye bir gezi düzenecektir.
Coþkulu geçen yarıþma etkinliğimize maddi manevi katkıda bulunan bütün kardeþlerimizden Allah razı olsun.
Share |
Bu yazı 4496 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017