Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 ILICA YUKARI MAHALLE HATİM MERASİMİ  03.06.2014-13:16
1 Haziran Pazar günü Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Ilıca Yukarı Mahalle Kur’an Kursu öğrencilerinin icra ettikleri hatim töreni düzenlendi.

31 Mayıs Cumartesi günü kurban kesimi duasına Faziletli Müftümüz Ahmet Mete’nin yanı sıra Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek, yeni seçilen Mustafçova Belediye Baþkanı Cemil Kabza ve çevre köylerden çok sayıda gelen cemaat katıldı.

Pazar günü, etraf köylerden gelen kalabalık bir cemaatle çok görkemli geçen hatim töreninde; Faziletli Müftümüz Ahmet Mete’nin baþka etkinlikte olması nedeniyle Müftülük adına Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu yer aldı. Bunun yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosluğu’ndan Muavin Konsoloslarımız Sayın Alper Atak ve Murat Ertaþ, Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Asbaþkanı ve sabık milletvekilimiz Sayın Ahmet Faikoğlu, İskeçe Türk Birliği Baþkanı Sayın Ramadan Nizam, yeni seçilen Mustafçova Belediye Baþkanı Sayın Cemil Kabza, DEB Partisi yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve kalabalık bir cemaat katıldı.

Hatim törenine Türkiye’den katılan kurra hafız Mehmet Akgül hocamızın okuduğu etkileyici Kur’an-ı Kerim’le coþkulu anlar yaþandı.

Ahmet Hraloğlu’nun hatim duasının ardından, Muavin Konsolosumuz Sayın Alper Atak, İskeçe Türk Birliği Baþkanı ve Mustafçova Belediye Baþkanı birer selâmlama konuþması yaparak tören sona erdi. Öğle namazından sonra halka etli pilav ikram edildi.


Share |
Bu yazı 3185 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017