Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 KURBAN BAYRAMI MESAJI  03.10.2014-15:32

    Muhterem Kardeþlerim,
   Allaha hamd-ü senalar olsun ki mübarek bir Kurban Bayramına daha eriþmiþ olmanın mutluluğu içindeyiz. Bayramlar, âyet-i kerimede buyrulan “Müminler ancak kardeþtirler” (Hucurat, 9) emr-i ilâhisi etrafında gönüllerin kaynaþtığı en mutlu ve huzurlu olmamız gereken günlerdir. Milli ve manevi duygularımızın doruklara ulaþtığı, akrabalık bağlarımızı kuvvetlendirdiğimiz; komþuluk iliþkilerini tazelediğimiz, toplumsal hayatı canlandıran; adeta bir gönül medeniyeti olan İslam’ın yoksulu gözetme, öksüz ve yetimi sevindirme; muhtaç ve kimsesizlere yardım elimizi uzatıp; onlarla sıkıntıyı paylaþma gibi değerlerimizi canlı tutan müstesna sevinç günlerimizdir.

   Kalpleri imanla dolu olan, imanının bir alameti olarak, imanlı gönülleri, Allaha yaklaþtıran ve onun sonsuz nimetlerine karþı bir þükür ifadesi olan ibadetlerden birisi de kurban kesmektir. Kurban kesmek bir ibadettir. Malla yapılan bir fedakarlıktır. Bu fedakarlığı yapan Müslümanlar günahlarından arınır. Allah’ın rızasına ahiret saadetine kavuþur.

    Değerli Kardeþlerim,
    Bayram günleri sevinç ve neþe günleridir. Bu sebeple eþimizi, çocuklarımızı, ana ve babamızı sevindirelim. Güler yüzlü olalım. Geçmiþlerimizi dua ve hayırla yâd edelim. Barıþmak ve kaynaþmak için bayramları fırsat bilelim. İnsanların haklarına saygılı olalım. Milli ve dini birliğimizi, dostluk ve kardeþliğimizi koruyalım. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak birbirimiz sevelim. İnsanın ruhunu karartan, dostlukları yok eden kin, nefret, haset gibi kötü duyguları terk edelim. Sevgiyi topluma yaymak için birbirimizle selamlaþalım ve bayramlaþalım. Gerçek bayramı kutlamak ve gerçek mutluluğu yakalamak için bunları yerine getirmemiz þarttır. Toplum olarak beraber yaþadığımız gayri müslim dostlarımızla da bayramın getirdiği beraber yaþamayı canlı tutalım ve dünyada cereyan eden kabul edilemez olaylardan ibret alalım. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı terörü hiçbir zaman asla kabul etmemiþ, desteklememiþ ve her zaman lanetlenmiþtir. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı çoğunlukla beraber tarih boyunca beraber yaþamıþ ve yaþamaya devam edecektir.

    Bu vesileyle tüm Batı Trakya’lı Müslüman Türk kardeþlerimizin Kurban Bayramı’nı tebrik eder, bu bayramının milletimiz ve bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenâb-ı Hak’tan niyâz ederim.


Ahmet METE
İskeçe Müftüsü


Share |
Bu yazı 2779 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017