Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 AÇIKLAMA ve TEÞEKKÜR  14.10.2014-15:17
Geçtiğimiz 4 Ekim 2014 tarihinde Cumartesi günü idrak ettiğimiz mübarek Kurban Bayramında yaptığımız ibadetlerin, özellikle kestiğimiz kurbanların kabulünü Cenâb-ı Hak’tan niyâz ederken, birlik ve beraberlik içinde daha nice bayramlara kavuþmayı Rabbim nasip eylesin.

İskeçe Müftülüğü olarak her yıl olduğu gibi bu sene de kurban etlerinin daha çok ihtiyaç sahibi olan kimselere ulaþtırmak üzere İskeçe Bölgesi çapında düzenlediğimiz “VEKALET YOLUYLA KURBAN KESİM ORGANİZASYONU” Allah’ın izniyle büyük bir baþarıyla tamamlandı.

Bu yılki kampanyada 360 kurban bedeli toplanmıþtır. Bu kurbanlardan 160 adedi Balkan ülkelerinde kur’an okuyan gençlere gönderilirken 200’ü de bölgemizde kesilip ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıþtır.

Ayrıca Almanya’dan HASENE Vakfı da Müftülüğümüz bünyesinde 280 kurban bedeli kestirmiþ olup böylece toplamda 480 kurban bedeli fakirlere pay edilerek dağıtılmıþtır. İmam ve mütevellilerimizin tespitleri neticesinde Müftülüğümüze gelen ihiyaç listelerine bakılarak bu yılki sizlerin bize teslim ettiği kurban bedelleri bölgemizde 1649 ihtiyaç sahibine pay edilmiþtir. Bu paylardan ülkeye kaçak olarak girmiþ Yunanistan’ın çeþitli yerlerinden getirilen ve İskeçe Eski Polis Okulunda tutuklu olarak bulunan göçmenlere de verilmiþtir. Ayrıca Gümülcine ve Dedeğaç’a da 100 küsür kurban bedeli adedi gönderilmiþ olup 260 ihtiyaç sahibi aileye pay ediþmiþtir.

Sonuç olarak; İskeçe’de toplam olarak kesilen 480 kurban bedeli, 1649 aile İskeçe, 260 aile de Gümülcine ve Dedeğaç olmak üzere toplam 1909 ihtiyaç sahibi aileye ulaþılmıþtır.

Bu vesileyle bu kampanyada maddi ve manevi destek veren baþta müftülüğümüz elemanlarına olmak üzere herkese teþekkür eder, kurbanlarını bağıþlayan kardeþlerimizin kurbanlarının kabulünü Cenâb-ı Hak’tan niyâz ederim. Rabbim hepimizden razı olsun, sağlık, afiyet ve bereketleri eksik etmesin.

İskeçe Müftüsü

Ahmet METE


Share |
Bu yazı 2491 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017