Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 KUTLU DOÐUM ETKİNLİÐİ  28.04.2015-07:43
İskeçe Müftülüğü olarak 24 Nisan Cuma günü İskeçe Misvaklı köyünde bulunan Apollon salonunda düzenlediğimiz Kutlu Doğum Etkinliğimiz büyük bir katılımla coþkuyla gerçekleþti. Saat 18:00’de vaizlerimizden Rıdvan Topçu’nun sunumuyla baþlayan etkinliğimiz, İskeçe İlâhi Korosu’nun sunduğu ilâhilerle baþladı. Ardından Türkiye’den gelen Kurra Hafız Abdurrahman Bozan Hocamızın gönülleri mest eden etkileyici Kur’an-ı Kerim kıraatıyla devam etti. Açılıþ konuþmasını Faziletli Müftümüz Ahmet Mete yaptıktan sonra, Türkiye’den gelen Faruk Gaye Hoca ile Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Ali Rıza Akıncı birer selamlama konuþması yaptılar. “KİM KURTARACAK” isimli bir sinevizyon gösterisinden sonra, günün anlam ve ehemmiyetini belirten konuþmaları yapmak üzere, Müftümüz Sayın Ahmet Mete, Anavatanımız Türkiye’den gelen misafir hocaları kürsüye davet etti. Kürsüye gelen konuþmacılardan ilki Altınoluk Dergisi İmtiyaz Sahibi yazar Abdullah Sert bir konuþma yaptı ve konuþmasında Hz. Peygamber'in hayatından çarpıcı örnekler verdi. Daha sonra ünlü gazeteci-yazar Ahmet Taþgetiren dinleyicilere Hz. Peygamber'i anlatan bir konuþma yaptı.

Yapılan anlamlı konuþmalardan sonra Abrurrahman Bozan'ın okuduğu Kuran-ı Kerim ve bütün katılımcılarla beraber koro halinde getirilen salevatlarla program son buldu. Müftümüz Sayın Ahmet Mete misafir katılımcılara günün anısına birer plaket takdim etti.

2000’e yakın kiþinin katıldığı etkinliğimize, ev sahibi olarak Müftümüzün yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Ali Rıza Akıncı, Türkiye’den İpsala Kaymakam Vekili Sayın Ahmet Keser ve beraberindekiler, B.T. Türkleri Dayanıþma Derneği İzmit Þubesi Baþkanı Sayın Lütfi Bodur ve heyeti, sabık milletvekilimiz Sayın Ahmet Hacıosman, İskeçe Türk Birliği Baþkanı Sayın Ahmet Kurt, B. T. A. Yüksek Tahsilliler Derneği Baþkanı Sayın Ahmet Kara, Eyalet Meclis Üyeleri, Topiros (İnhanlı) Belediyesi Baþkan Yardımcısı, Belediye Meclis Üyeleri, Dostluk Eþitlik Barıþ Partisi Baþkanı Sayın Mustafa Ali Çavuþ, Gümülcine Müftü Yardımcısı Sayın Fehim Ahmet, Mustafçova Belediyesi Meclis Baþkanı Adnan Peçenek, İskeçe SÖPA Mezunu Öğretmenler Derneği Baþkanı Nurettin Kıyıcı ile çok sayıda yönetici þeref verdi.

Share |
Bu yazı 2939 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017