Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 HATİM MERASİMLERİ BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR  29.04.2015-07:01
Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Kur’an Kurslarımızdan; Yassıören, Gökçepınar ve Agnila’da gelenek haline gelen Hatim Merasimleri 26 Nisan 2015 tarihinde Pazar günü büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

24 Nisan Cuma günü Agnila ve Yassıören’de Kurban Kesim Merasimleri düzenlendi. Agnila’daki kurban kesimi, yeni yapılan caminin açılışı için olmuştur. Her iki yerde de Türkiye’den gelen kurra hafız Abdurrahmen Bozan’nın okuduğu coşkulu Kur’an-ı Kerimin ardından Faziletli Müftümüz Sayın Ahmet Mete’nin yaptığı duası ve Tekbirler eşliğinde kurbanlar kesildi.

25 Nisan Cumartesi günü Gökçepınar’da kurban kesim merasimi Müftümüzün katılımyla gerçekleşti. Aynı gün Agnila’da da yapılacak olan hatim merasimi için kurban kesim töreni gerçekleşti. Buraya Müftülüğü temsilen Müftü Yardımcımız Ahmet Hraloğlu katılmıştır.

26 Nisan Pazar günü gerçekleşen Yassıören, Gökçepınar ve Agnila Kur’an Kurslarının hatim merasimleri, öğrencilerimizin sergilediği başarılı bir performansla okudukları Kur’an-ı Kerimler, şiir ve ilahilerle katılımcılara coşkulu anlar yaşattılar.

Hatim törenlerine Faziletli Müftümüz Ahmet Mete’nin yanı sıra, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Alı Riza Akıncı ve konsolosluk erkânı, İskeçe Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediyesi Başkanı Sayın Cemil Kabza, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Şubesi Sayın Ömer Çay, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları ve yöneticileri, eyalet ve belediye meclis üyeleri ve kalabalık halk topluluğu katıldı. Öğlen namazına müteakip hazırlanan etli pilav ikramı yapıldı.

26 Nisan Pazar günü Yassıören’de hatim merasimlerinin ardından Faziletli Müftümüz ve hatim merasimine katılan diğer protokol, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği bünyasinde faaliyet gösteren Yassıören Kilim-Halı ve el Sanatları Kursunun yıl sonu sergisine katılmışlardır. Yine aynı gün Yassıören gençlerinin Yassıören Spor Kültür ve Eğitim Derneği’nin yararına düzenledikleri kermese de katılmışlardır. Son olarak da Derneğin lokal açılışı yapıldı.

AGNİLA


GÖKÇEPINAR


YASSIÖRENShare |
Bu yazı 2845 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017