Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 BU HAFTASONU HATİM TÖRENLERİMİZ ÞEREF MİSAFİRİMİZLE BİR BAÞKAYDI  05.05.2015-08:37
3 Mayıs Pazar günkü hatim törenlerine Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaþkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOÐAN’ın oğlu Sayın N. Bilâl ERDOÐAN damgasını vurdu. Faziletli Müftümüzün davetlisi olarak 2 – 3 Mayıs tarihlerinde Batı Trakya’yı ziyaret etti. Þeref misafirimiz Sayın N. Bilâl ERDOÐAN, Cumartesi günü Gümülcine’deki temaslarından sonra, Cumartesi gecesi İskeçe’ye geçerek Müftümüzün köyü olan Yassıören’de konakladı. Kendisine Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Ali Rıza AKINCI ve Konsolosluk erkânı da eþlik etti.

2 Mayıs Cumartesi günü Mustafçova ve Þahin köylerinde Kurban Kesim Merasimleri düzenlendi. Kurban kesim törenlerinde Müftülüğümüzü temsilen Müftü Yardımcımız Ahmet Hraloğlu katılmıþtır.

3 Mayıs Pazar günü, Þeref konuğumuz Faziletli Müftümüzün refakatinde sırasıyal Dinkler, Mustafçova ve Þahin Hatim Merasimlerine katıldı. Sayın Bilal ERDOÐAN katıldığı merasimlerde çiçeklerle ve halk tarafından büyük bir coþkuyla karþılandı. Son durak olan Þahin’de hatim töreninin ardından kendisini kurbanla karþılan cemaat, balkon konuþması da yapmıþtır.

Sayın Bilal Erdoğan’ın Batı Trakya ziyaretinde verdiği mesaj birlik ve beraberlik içinde haraket etmemizdir. Kısaca kendisi; “Bizler kalpleri birlikte atan toplumlarız. Zaten bir milletin parçalarıyız. Buraya gelmek, sizlerle aynı havayı solumak bizler için çok büyük mutluluk vesilesi. Biz, Türkiye'de iyi olduğumuzda, buradaki kardeþlerimizin de iyi olmasını istiyoruz. Buradaki kardeþlerimizin sıkıntısı olduğunda biz de o sıkıntıları yaþıyoruz, hissediyoruz, üzülüyoruz. Bunun komþuluk hukukunun ötesinde, bir kardeþlik hukuku olduğunu düþünüyorum. Türkiye'den gelerek sizlere hem bir kardeþlik göstergesi hem de yakınlığımızın fiziki olarak bir göstergesi olsun istedik” ifadesini kullandı.

3 Mayıs Pazar günü gerçekleþen Dinkler, Mustafçova ve Þahin Kur’an Kurslarının hatim merasimleri, öğrencilerimizin sergilediği baþarılı bir performansla okudukları Kur’an-ı Kerimler, þiir ve ilahilerle katılımcılara coþkulu anlar yaþattılar.

Hatim törenlerine Faziletli Müftümüz Ahmet Mete’nin yanı sıra, þeref konuğumuz Sayın Bilal Erdoğan, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Alı Riza Akıncı ve konsolosluk erkânı, İskeçe Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediyesi Baþkanı Sayın Cemil Kabza, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Þubesi Sayın Ömer Çay, Sivil Toplum Kuruluþ Baþkanları ve yöneticileri, eyalet ve belediye meclis üyeleri ve kalabalık halk topluluğu katıldı. Öğlen namazına müteakip hazırlanan etli pilav ikramı yapıldı.

DİNKLER


MUSTAFÇOVA


ÞAHİN

Share |
Bu yazı 3081 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017