Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 HAFTA SONU ETKİNLİKLERİMİZ  12.05.2015-07:00
Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren İskeçe Karþı Mahalle ve Ketenlik Kur’an Kurslarının gelenek haline gelen Hatim Merasimleri 10 Mayıs 2015 tarihinde Pazar günü büyük bir coþkuyla gerçekleþti.

9 Mayıs Cumartesi günü Ketenlik köyünde Faziletli Müftümüz Ahmet Mete’nin katılımıyla Kurban Kesim Merasimi düzenlendi.

9 Mayıs Cumartesi günü ayrıca Balkan turuna çıkmıþ olan İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Rahmi YARAN ve beraberindeki heyeti İskeçe’mizi þereflendirdiler. Cumartesi Akþamı Faziletli Müftümüzün refekatinde Ketenlik köyünü ziyaret ettiler. Bu ziyarette akþam namazına müteakip Ketenlik Aþağı Mahalle Camiinde heyetin içinde yer alan Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Sayın Metin ÇAKAR ve Eminönü Yeni Camii İmam Hatibi Ferruh MUÞTUER Hocalarımızın OKUDUKLARI Kur’an-ı Kerim ve ilahiler, cemaate coþkulu anlar yaþattı. Ardından İstanbul Müftüsü anlamlı bir konuþma yaptı. Son olarak da Müftümüz Sayın Ahmet METE’nin duasıyla program sona erdi.

10 Mayıs Pazar günü gerçekleþen Karþı Mahalle ve Ketenlik Kur’an Kurslarının hatim merasimleri, öğrencilerimizin sergilediği baþarılı bir performansla okudukları Kur’an-ı Kerimler, þiir ve ilahilerle coþkulu geçti

Hatim törenlerine Faziletli Müftümüz Ahmet Mete’nin yanı sıra, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Alı Riza Akıncı ve konsolosluk erkânı, İskeçe Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediyesi Baþkanı Sayın Cemil Kabza, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Þubesi Müdürü Sayın Ömer Çay, Sivil Toplum Kuruluþ Baþkanları ve yöneticileri, eyalet ve belediye meclis üyeleri ve kalabalık halk topluluğu katıldı. Öğlen namazına müteakip hazırlanan etli pilav ikramı yapıldı.

Ketenlik Köyü ZiyaretiKarþı Mahalle Hatim MerasimiKetenlik Köyü Hatim MerasimiShare |
Bu yazı 3253 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017