Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 DİYANET İÞLERİ BAÞKANI BERAT KANDİLİNDE ARAMIZDAYDI  04.06.2015-06:58
Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İþleri Baþkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez, Berat Kandili münasebetiyle 1 Haziran 2015 tarihinde Batı Trakya’yı ziyaret etti. Kipi sınır kapısında baþta Müftülerimiz Sayın Ahmet Mete ve Sayın İbrahim Þerif ve değerli eþleri olmak üzere İskeçe ve Gümülcine’den çok sayıda bay ve bayan din görevlileri tarafından çiçeklerle coþkuyla karþılandı. Karþılama töreninde ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Ali Rıza Akıncı da hazır bulundu.

Diyanet İþleri Baþkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez Gümülcine’deki temaslarından sonra, saat 18:30’da Müftülüğümüze teþrif ettiler. Mehmet Görmez Hocamız Müftülükte İskeçe Din Görevlileri eþleriyle beraber büyük coþkuyla karþılandı. Hocamız önce Müftü Efendi ve İskeçe Milletvekili ile bir görüþme gerçekleþtirdikten sonra, Mescid-i Atik’te toplanan Ddin Görevlilerimize çok anlamlı mesaj yüklü konuþma yaptı. Müftülüğümüzün ardından İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret eden Diyanet İþleri Baþkanımız, Berat Kandili Özel Programının gerçekleþeceği İskeçe’nin tarihi Çınar Camisine gitti. Akþam namazının ardından televizyonlardan canlı olarak verilen Berat Kandili Özel Programı büyük coþkuyla gerçekleþti. İskeçe Müftümüzün ev sahipliğinde Çınar Camisindeki Programa ikibini aþkın soydaþımızın yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Ali Rıza Akıncı, Sofya’dan gelen Bulgaristan Baþmüftüsü Hacı Mustafa Aliþ ve beraberindeki Bölge Müftüleri, Gümülcine Müftüsü İbrahim Þerif, Sivil Toplum Kuruluþları katıldı.

Cami çıkıþında kendisine sevgi gösterisinde bulunan soydaþlarla sohbet eden Sayın Mehmet Görmez, hatıra fotoğrafı çekti.

Bu arada, Berat Kandili programına yoğun ilgi nedeniyle camide yer bulamayan cemaatin büyük bölümü Türkiye’den gelen seçkin hocalar tarafından okunan Kur’an’ı ve mevlidi bahçede konulan dev ekrandan izledi.

Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İþleri Baþkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Hocamız ve beraberindeki heyet 2 Haziran Salı günü sabah saatlerinde İskeçe’den ayrıldı. Aynı günde son olarak Dedeağaç bölgesini ziyaret ederek Batı Trakya’daki temaslarını tamamladı ve Türkiye’ye döndü. Dedeağaç ziyaretinde İskeçe ve Gümülcine Müftülerimiz de hazır bulundu.


Share |
Bu yazı 2765 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017