Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İSKEÇE ESKİ MÜFTÜSÜ MERHUM MEHMET EMİN AGA\'YA ANMA TÖRENİ  10.09.2015-11:07
İskeçe Müftülüğünce 9 Eylül 2015 Çarþamba günü saat 18:00’de vefatının 9. yıl dönümü nedeniyle Merhum İskeçe eski Müftüsü M. Emin Aga için İskeçe Aþağı Mahalle Mezarlığında kabri baþında anma töreni düzenlendi.

Anma töreninde okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu’nun duası takip etti. Ardından Merhum Müftümüz Mehmet Emin Ağa’nın Batı Trakya Müslüman Türk Toplumuna olan hizmetlerinden bahsetti. İskeçe’de olmadığı için törende yer bulunamayan Müftümüz Ahmet Mete’nin de selam ve taziyelerini iletti. Ardından ailesi adına oğlu Mustafa Aga da söz alarak katılımcılara teþekkür etti. Daha sonra Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek kısaca M. Emin Aga’nın mücadeleci kiþiliğinde bahsetti ve böyle bir kalabalığın gelmiþ olması sevindirici diyerek katılımcılara teþekkür etti. Son olarak Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosluğundan Muavin Konsolosumuz Murat Ertaþ kısa bir selamlama konuþması yaptı ve “...bize anlatıldığı kadarıyla Merhum Müftümüzü iki kelimeyle özetlememiz mümkündür. Kararlılığı ve dik duruþudur. Merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına baþsağlığı dilerim. Bu vesileyle Baþkonsolosumuz Sayın Ali Rıza Akıncı’nın da selâm ve taziyelerini sunarım.” dedi.

Törene Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosluğu’ndan Muavin Konsoloslarımız Sayın Murat Ertaþ ve Sayın Nurettin Canay Kavuncu, Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Baþkanımız Sayın Cemil Kabza, İskeçe Türk Birliği Baþkanımız Sayın Ahmet Kurt, B. T. Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Baþkanımız Ahmet Kara, Belediye ve Eyalet Meclis Üyelerimiz, Evlatları Mustafa ve İrfan Aga, çok sayıda din görevlimiz ve halkımız katıldı. Faziletli Müftümüz Sayın Ahmet Mete Türkiye’de bulunduğu için, törende vekaleten Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu yer aldı.

Merhum Müftümüze Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.
Share |
Bu yazı 3406 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017