Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 MÜFTÜLERİMİZİN KAYSERİ VE KONYA ZİYARETLERİ  13.12.2015-20:49


İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Þerif, 7 - 10 Aralık 2015 tarihleri arasında, Türkiye Cumhuriyeti Dıþiþleri Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İþleri Baþkanlığı\'nın davetlisi olarak Kayseri ve Konya\'yı ziyaret ettiler.

İlk durakları Kayseri olan Müftülerimiz, Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Þahin Güven\'in rehberliğinde bir dizi temaslarda bulundular. Erciyes Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Ertürk\'ü, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Çakır\'ı, Kayseri Büyükþehir Belediye Baþkanı Mustafa Çelik\'i makamlarında ziyaret ettiler.

Kayseri\'nin yerel televizyonu olan TV Kayseri\'de bir program yapan Müftülerimiz, Batı Trakya\'yı tanıtarak Kayserilileri Batı Trakya\'ya davet ettiler.

Kayseri İl Valisi Orhan Düzgün Müftülerimizi Kayseri\'de görmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti. Müftülerimiz de, Kayseri\'de Kur\'an Kursu, kız yurdu, cami ziyaretleri ve Selçuklu Uygarlığı Müzesi\'ni gezdiklerini ve çok etkilendiklerini belirterek teþekkürlerini sundular.

İki gününün ardından Konya\'ya geçen Müftülerimiz, Konya Müftü Yardımcısı Muharrem Biçer’in rehberliğinde ziyarete Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İþleri Baþkanlığı Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi ile baþladılar. Merkez Müdürü Ahmet Poçanoğlu\'nu makamında ziyaret ettikten sonra, Konya Yeni Haber Gazetesi\'ne geçip Kon TV de bir söyleþiye katıldılar. Konya İl Valisi Muammer Erol\'u ziyaret ettikten sonra Necmettin Erbakan Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi\'nde düzenlenen konferansta konuþan Müftülerimiz T.C. Konya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü\'nün düzenlediği Hz. Mevlana\'nın 742. vuslat yıldönümü etkinliklerine katıldılar. Ayrıca Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar’ın Baþkanlığında yapılan İlçe Müftüler toplantısında birer konuþma yapan Müftülerimiz, ardından İl Müftülüğü’nü de ziyaret ettiler.

Müftülerimiz, 10 Aralık 2015 Perþembe günü Batı Trakya\'ya döndüler.

Share |
Bu yazı 3107 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017