Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İSKEÇE’DE HATİM MERASİMLERİ DEVAM EDİYOR  04.05.2016-12:38

Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Ilıca Kur’an Kursu’nun 1 Mayıs Pazar günü, Mizanlı ve Bratankova Kur’an Kurslarının ise 2 Mayıs Pazartesi günü Hatim Merasimleri büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

30 Nisan Cumartesi günü Ilıca’da, 1 Mayıs Pazar günü Bratankova’da kurban kesim töreni gerçekleşti. Ilıca’daki kurban kesim törenine Müftülüğü temsilen Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, Bratankova’daki kurban kesim törenine ise Müftümüz Ahmet Mete katıldı.

Hocalığını Şükran Uzun ve Yüksel İmam’ın görev yaptığı Ilıca Kur’an Kursu, yine hocalığını Remzi Selimkâhya’nın görev yaptığı Mizanlı Kur’an Kursu ile Hüseyin Cihan’ın görev yaptığı Bratankova Kur’an Kursu’nun Pazar ve Pazartesi günü gerçekleştirilen hatim merasimleri; çocukların okudukları şiirler, ilâhi ve Kur’an-ı Kerim’le coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Hatim törenlerine Faziletli Müftümüz Ahmet Mete, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nu temsilen Pazar günkü Ilıca köyü hatminde Muavin Konsolos Osman Şahin, Pazartesi günkü Mizanlı ve Bratankova hatimlerinde ise Muavin Konsolos Murat Ertaş, İskeçe milletvekilimiz Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediyesi Başkanı Cemil Kabza ve kalabalık halk topluluğu katıldı.

Gerek Ilıca, gerek Mizanlı, gerekse Bratankova köylerinde öğle namazından sonra misafirlere geleneksel etli pilav ve ayran ikram edildi.IlıcaBratankovaMizanlı


Share |
Bu yazı 3848 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017