Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İSKEÇE’DE HATİM MERASİMLERİ DEVAM EDİYOR  04.05.2016-12:38

Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Ilıca Kur’an Kursu’nun 1 Mayıs Pazar günü, Mizanlı ve Bratankova Kur’an Kurslarının ise 2 Mayıs Pazartesi günü Hatim Merasimleri büyük bir coþkuyla gerçekleþti.

30 Nisan Cumartesi günü Ilıca’da, 1 Mayıs Pazar günü Bratankova’da kurban kesim töreni gerçekleþti. Ilıca’daki kurban kesim törenine Müftülüğü temsilen Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, Bratankova’daki kurban kesim törenine ise Müftümüz Ahmet Mete katıldı.

Hocalığını Þükran Uzun ve Yüksel İmam’ın görev yaptığı Ilıca Kur’an Kursu, yine hocalığını Remzi Selimkâhya’nın görev yaptığı Mizanlı Kur’an Kursu ile Hüseyin Cihan’ın görev yaptığı Bratankova Kur’an Kursu’nun Pazar ve Pazartesi günü gerçekleþtirilen hatim merasimleri; çocukların okudukları þiirler, ilâhi ve Kur’an-ı Kerim’le coþkulu bir þekilde gerçekleþtirildi.

Hatim törenlerine Faziletli Müftümüz Ahmet Mete, Türkiye’nin Gümülcine Baþkonsolosluğu’nu temsilen Pazar günkü Ilıca köyü hatminde Muavin Konsolos Osman Þahin, Pazartesi günkü Mizanlı ve Bratankova hatimlerinde ise Muavin Konsolos Murat Ertaþ, İskeçe milletvekilimiz Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediyesi Baþkanı Cemil Kabza ve kalabalık halk topluluğu katıldı.

Gerek Ilıca, gerek Mizanlı, gerekse Bratankova köylerinde öğle namazından sonra misafirlere geleneksel etli pilav ve ayran ikram edildi.IlıcaBratankovaMizanlı


Share |
Bu yazı 3630 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017