Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 BÖLGEMİZDE HATİM MERASİMLERİ BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR  11.05.2016-10:31
8 Mayıs 2016 tarihinde Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Ketenlik ve Dolaphan Kur’an Kurslarının hatim merasimleri büyük coşkuyla gerçekleşti.

7 Mayıs Cumartesi günü sabah saatlerinde önce Dolaphan sonra da Ketenlik’te dualar eşliğinde Kurban kesimi gerçekleşti. Her iki Kurban kesimi merasimine Faziletli Müftümüz Ahmet METE’nin yanı sıra kalabalık cemaat da katıldı.

8 Mayıs Pazar günü gerek Ketenlik, gerekse Dolaphan köylerimizde yapılan hatim törenlerine; Müftümüz Sayın Ahmet Mete’nin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Ali Rıza Akıncı, Mustafçova Belediye Başkanı Sayın Cemil Kabza, İskeçe Türk Birliği Başkanı Sayın Ahmet Kurt ve kalabalık cemaat katılmışlardır. Hatim merasimlerinde Müftü Efendi’nin yaptığı konuşmalarda birlik ve beraberlik çağrısı yaparak, 240 imam yasasının azınlığın dini kimliğine saldırı olduğunu ve dik durmak gerektiğini ifade etmiştir. Ayrıca, çocuklarımızı yarınlara iyi hazırlamak için çok iyi bir şekilde yetiştirmemiz gerektiğini vurgulamışlardır. Hatim Törenlerinde ayrıca Sayın Başkonsolosumuz ve Belediye Başkanımız da birer selâmlama konuşması yaparak hocaları, velileri ve öğrencileri tebrik etmişlerdir.

Hatim merasimlerinin ardından törenlere katılanlara pilav ve ayran ikram edildi.

7 Mayıs Cumartesi günü Güney Mahalle Kur’an Kursu öğrencileri de dar çerçevede bir hatim töreni gerçekleştirmişlerdir. Coşkulu geçen hatim töreni, köy halkının katılımı yanı sıra, Faziletli Müftümüz Ahmet Mete ile Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza da yer aldılar.

Ketenlik
Dolaphan
Güney Mahalle

Share |
Bu yazı 3369 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017