Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 BÖLGEMİZDE HATİM MERASİMLERİ BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR  11.05.2016-10:31
8 Mayıs 2016 tarihinde Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Ketenlik ve Dolaphan Kur’an Kurslarının hatim merasimleri büyük coþkuyla gerçekleþti.

7 Mayıs Cumartesi günü sabah saatlerinde önce Dolaphan sonra da Ketenlik’te dualar eþliğinde Kurban kesimi gerçekleþti. Her iki Kurban kesimi merasimine Faziletli Müftümüz Ahmet METE’nin yanı sıra kalabalık cemaat da katıldı.

8 Mayıs Pazar günü gerek Ketenlik, gerekse Dolaphan köylerimizde yapılan hatim törenlerine; Müftümüz Sayın Ahmet Mete’nin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Ali Rıza Akıncı, Mustafçova Belediye Baþkanı Sayın Cemil Kabza, İskeçe Türk Birliği Baþkanı Sayın Ahmet Kurt ve kalabalık cemaat katılmıþlardır. Hatim merasimlerinde Müftü Efendi’nin yaptığı konuþmalarda birlik ve beraberlik çağrısı yaparak, 240 imam yasasının azınlığın dini kimliğine saldırı olduğunu ve dik durmak gerektiğini ifade etmiþtir. Ayrıca, çocuklarımızı yarınlara iyi hazırlamak için çok iyi bir þekilde yetiþtirmemiz gerektiğini vurgulamıþlardır. Hatim Törenlerinde ayrıca Sayın Baþkonsolosumuz ve Belediye Baþkanımız da birer selâmlama konuþması yaparak hocaları, velileri ve öğrencileri tebrik etmiþlerdir.

Hatim merasimlerinin ardından törenlere katılanlara pilav ve ayran ikram edildi.

7 Mayıs Cumartesi günü Güney Mahalle Kur’an Kursu öğrencileri de dar çerçevede bir hatim töreni gerçekleþtirmiþlerdir. Coþkulu geçen hatim töreni, köy halkının katılımı yanı sıra, Faziletli Müftümüz Ahmet Mete ile Mustafçova Belediye Baþkanı Cemil Kabza da yer aldılar.

Ketenlik
Dolaphan
Güney Mahalle

Share |
Bu yazı 3161 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017