Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 AÇIKLAMA VE TEÞEKKÜR  17.09.2016-09:26

Sevgili Batı Trakyalı Müslüman Türk Kardeþlerim,
2016 yılı idrak ettiğimiz mübarek Kurban Bayramında yaptığımız ibadetlerin, özellikle kestiğimiz kurbanların kabulünü Cenâb-ı Hak’tan niyâz ederken, birlik ve beraberlik içinde daha nice bayramlara kavuþmayı Rabbim nasip eylesin.

İskeçe Müftülüğü olarak her yıl olduğu gibi bu sene de kurban etlerinin daha çok ihtiyaç sahibi olan kimselere ulaþtırmak üzere tertiplediğimiz “VEKALET YOLUYLA KURBAN KESİM ORGANİZASYONU” Allah’ın izniyle elemanlarımızın özverili çalıþmaları neticesinde büyük bir baþarıyla tamamlandığını sizinle paylaþmak isterim. T. C. Diyanet İþleri Baþkanlığı’nın gönderdiği ve İskeçe Bölgesinden toplanan kurban bedelleri büyük bir sayıya ulaþmıþtır.

Bölgemizde 13 ayrı sürü sahibi ve kesim yeri sahipleriyle çalıþılmıþ, böylece hayvan besici kardeþlerimize destek olunmuþtur. İskeçe ilinde 650 kurban bu kesim yerlerinde görevlendirdiğimiz hocalarımız tarafından duası yapılarak ve kurbanı bedel olarak veren vekilin ismi okunarak İslâmi þartlara uygun bir þekilde kesilmiþ ve toplamda yalnız İskeçe ve adalarda 2450 ihtiyaç sahibi kiþiye dağıtılmıþtır. Bu yıl göçmenlere ve Selanik Aleksandriya bölgesinde yaþayan soydaþ ve din kardeþlerimize da kurban payları gönderilmiþtir. Kurban bedellerinin bir kısmı ise Balkan ülkelerindeki İmam – Hatip yurtlarında kesilmesi için gönderilmiþtir. Kurban bedellerinden arta kalan para ile Müftülüğümüz bünyasindeki fakir öğrencileri okutma projesine katılarak fakir öğrencilere burs sağlanmaktadır.

Değerli Kardeþlerim,
Bu vesileyle bu kampanyada maddi ve manevi destek veren baþta vekâlet veren hayır sahiplerine olmak üzere, müftülüğümüz elemanlarına, kasaplara içten teþekkürlerimi sunar, kurbanlarını bağıþlayan kardeþlerimizin kurbanlarının kabulünü Cenâb-ı Hak’tan niyâz ederim. Rabbim hepimizden razı olsun, sağlık, afiyet ve bereketleri eksik etmesin.


Ahmet METE
İskeçe Müftüsü


Share |
Bu yazı 6471 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017