Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 2010 KUTLU DOÐUM ETKİNLİÐİ \"BOMBA\" GİBİ GERÇEKLEÞTİ  28.04.2010-12:10
Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)\'ın dünyaya teþriflerinin yıl dönümü münasebetiyle Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde 24 Nisan 2010 Cumartesi gecesi İskeçe Müftülüğü olarak üçüncü kez düzenlediğimiz Kutlu Doğum etkinliği'ne gölge düþürülmeye çalıþıldı.

İskeçe\'de \"Filipos Amiridis\" kapalı spor salonunda yine ünlü kiþilerin katılımıyla ve ilk defa semazen grubuyla halkımızın karþısına çıkmaya hazırlandığımız bir anda, asılsız bir bomba ihbarı yapılması sonucu, salona girmiþ olan insanlarımız panik içinde dıþarıya çıkarıldı. Emniyet güçlerinin bir saate yakın bir aramanın ardından bomba ihbarının asılsız olduğu bildirilmesi üzerine misafirlerimiz salona alındı. Bu arada yaþanan panik ve korkudan binlerce kiþi bir daha salona dönmediler. Haberin etrafa çok kısa sürede yayılması üzerine de çok kiþi etkinliğe gelirken yoldan dönmüþlerdir.

Bu yılki Kutlu Doğum etkinliğimize her ne kadar asılsız bomba ihbarıyla barıþ ve sevgiden yoksun kin ve nefretle yüklü bazı karanlık ruhlu kiþilerce gölge düþürülüp salonun boþaltılması amaçlandıysa da yine beþbine yakın bir büyük bir katılımla çok coþkulu bir þekilde gerçekleþti. Etkinliğe, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Mustafa Sarnıç, değerli eþleri ve Konsolosluk çalıþanları, Türkiye’den bilim adamları, Gümülcine Müftüsü İbrahim Þerif ve değerli eþleri, milletvekillerimiz, Belediye ve Nahiye Baþkanlarımız, İskeçe Belediyesi Baþkan Yardımcısı Sabrı Bektaþ, İstanbul Batı Trakya Türkleri Dayanıþma Derneği Genel Baþkanı Ferruh Özkan ve dernek yöneticileri, Batı Trakya\'daki kuruluþ baþkanları ve yöneticileri, basın mensupları ile Batı Trakya\'nın her yerinden gelen kalpleri Peygamber aþkıyla yanıp tutuþan binlerce halkımız katılmıþlardır.

Gecemize Bursa Uludağ Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. M. Emin Ay konuþmacı olarak yer aldı ve \"O\'nun Hayatı Kur\'an\'dı\" konulu konuþmasını yaparak katılımcıları aydınlattı. Yine Kur\'an ziyafeti sunan İstanbul Dolmabahçe Sarayı Camii İmam - Hatibi Sayın Halil Necipoğlu gönülleri coþturdu. Ardından ünlü tasavvuf musikisi ses sanatçısı söylediği birbirinden güzel ilahilerle bütün salonun kuvvetli alkıþlarıyle büyük bir beğeni kazandı. Bu gecenin sürpriz sanatçısı da vardı. Üsküpten geçen yıl kutlu doğum etkinliğimize katılan Mesut Kurtiþ, bu yıl da misafir olarak katıldı ve söylediği iki ilâhiyle gecemize renk kattı. Yine sahneye çıkan Mustafa Demirci, söylediği ilâhiler eþliğinde semazenler dönmeye baþladı. Herkesin büyük heyecan ve coþkuyla izlediği semazen grubu yaklaþık yarım saat döndü. Bu arada Elmalı Köyünden Orta bir öğrencisi Sedar Küçük\'ün okuduğu \"Kırk Yaþındasın\" þiiri, herkesi dugulandırdı.

Program sunuculuğunu Müftülük çalıþanımız Vaiz Mustafa Trampa\'nın yaptığı etkinlikte, Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Baþkanı ve Faziletli Müftümüz sayın Ahmet Mete de selâmlama konuþması yaptı. Katılanlara teþekkür edip, bu geceye asılsız bomba ihbarını yapanları kınadı, emniyet güçlerine de arama çalıþmasını geciktirmedikleri için teþekkür etti. Ayrıca bu salonu tahsis eden İskeçe Belediye Baþkanı sayın Stilyanidis\'e, bu gecemize katkıda bulananlara, otobüs koyanlara teþekkür etti.

Etkinlikte İskeçe Müftülüğü İlahi Grubu da birbirinden güzel ilahiler seslendirdi.Share |
Bu yazı 3698 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017