Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 Basın Açıklaması  28.04.2010-19:37
İskeçe'de Hatim Merasimleri Devam Ediyor. Her yıl gelenek halini alan ve İskeçe Müftülüğü'ne bağlı Kur'an Kursları hatim merasimlerin büyük bir coþku ile devam ediyor. Yaklaþık üç haftadır devam eden merasimlerin coþkulu atmosferi hiç bir zaman kaybolmadı.

Mustafçova Köyü Agnila Mahallesi ve Sinikova Camii Mahallesinde yapılan hatim merasimleri büyük katılımlara sahne oldu. Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Baþkanı ve Faziletli İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ve Kutlu Doğum Etkinliği için İskeçe'de bulunan Sanatçılar Mustafa Demirci ve Mesut Kurtiþ ile Semazen grubu da her iki hatim merasimine katıldı.

Mustafçova Köyü Agnila Mahallesi Kur'an Kursu'nda yapılan hatim merasiminde, Kur'an Kursu Öğretmeni Cihat Arif öncülüğünde 17 çocuğun icra ettiği hatim merasimi güzel bir ortamda gerçekleþtirildi.

Sinikova Camii Mahallesinde Kur'an Kursu Öğretmeni Sabri Hacıoğlu yönetiminde 12 çocuk için hatim merasimi gerçekleþtirildi. Her iki hatim merasimine katılan Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Baþkanı ve Faziletli İskeçe Müftüsü Ahmet Mete þu ortak hususlar üzerinde durdu:

"Öncelikle böyle muhteþem organizasyonları hazırlayan bütün halkımızı tebrik ediyorum. Yaklaþık bütün hatim merasimlerinde vurguladığım bazı önemli hususlar vardır. Bunlardan bazıları ve kanımca en önemlisi çocuklarımızın eğitimidir. Þartlar ne olursa olsun bize düþen görev, çocukların eğitimine önem vermektir. Özellikle genç kızlarımızın eğitimine önem vermeliyiz. Çünkü bugün imkanlar çoğaldıkça bu iþe fazla önem verdiğimizi söylemek biraz güç oldu. Bu noktaya hassasiyetle yaklaþmalıyız. Ve her anne ve baba kendisi için en kıymetli varlık olan evladını en ciddi anlamda yetiþtirip onu faydalı bir insan haline getirmelidir. Aksi taktirde geleceğimiz açısından faydalı yatırım yapmıþ olamayız.

Cumartesi akþamı gerçekleþtirdiğimiz Kutlu Doğum etkinliğinde herkesin katılımı bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bazı olumsuz olayların vuku bulması bizleri üzdü ama yine sağduyunun hakim olması neticesinde baþarılı olduk. Bütün soydaþlarımıza teþekkür ediyorum" dedi.Share |
Bu yazı 3764 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017