Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İskeçe'de Hatim Merasimleri Devam Ediyor  12.05.2010-20:45
Geleneksel bir hale gelen, her yıl sistemli bir şekilde düzenlenen ve İskeçe Müftülüğü'ne bağlı faaliyet gösteren Kur'an Kursları'nın hatim merasimleri bu hafta da devam etti.

Haftasonu üç ayrı yerde hatim merasimi gerçekleştirildi. Aynı günde yapılan bütün hatim merasimi törenlerine katılan İskeçe Müftüsü Ahmet Mete yaptığı anlamlı konuşmalarında şunları söyledi:

Bu tür merasimlerin tertip edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etmek vazifamizdirr. Her yıl bu mevsimlerde yapılan hatim merasimlerin çok önemli yönleri vardır. Bunların en önemli hususu milletimiz arasında birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyor olmasıdır. Farklı köylerden bu kadar insanlarımızın bir araya gelmesi ve birlikte zaman geçirmeleri mana itibariyle önemli bir icraattır.

Önemli bir tespitimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir yerde eğitim söz konusu olunca ya okuyan, ya okutan yada okutanlara destek çıkan olunuz. Hiç bir surette dördüncüsü olmayacağız. Olursak helak olur, birlik ve beraberliğin temeline barut koymuş oluruz.

Şu noktayı da hatırlatmakta fayda vardır. Azınlık olarak seçtiğimiz insanlara sahip çıkmamız gerekiyor. Zira toplumamuza ve milletimize hizmet eden insanların sayısı bellidir. Birbirimizi saygı çeçevesinde desteklememiz gerekmektedir." dedi.

Pazar günü yapılan hatim merasimlerinde Ketenlik köyü Kur'an Kursu Öğreticileri Müftü Yardımcısı Fatma İmam, Hasan Peçenek, Hüseyin Karahus, Fehmi Palazlı, Hasan Kalfa, İdris Dangala ve Sami İsmailko'nun yetiştirdiği 52 öğrenci, Balabanlı köyü Kur'an Kursu Öğreticisi Hafız Fikret Kavas'nın yetiştirdiği 4 öğrenci, Dolaphan Köyü Kur'an Kursu Öğreticisi Nurettin Kıyıcı'nın yetiştirdiği 27 öğrenci için hatim merasimleri tertip edildi.


Share |
Bu yazı 4766 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017