Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İskeçe'de Hatim Merasimleri Sona Yaklaþıyor  02.06.2010-12:10
İskeçe Müftülüğü'ne bağlı faaliyet gösteren Kur'an Kursları'nın hatim merasimleri bu hafta Koyunköy Kur'an Kursu Hatmi ile devam edildi...

Haftasonu Koyunköy Kur'an Kursu Hatmine katılan Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Baþkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet METE yaptığı anlam yüklü konuþmalarında þunları dile getirdi:

"Bugün böyle önemli bir günde birlikte bulunmamızın çok büyük bir anlamı vardır. Yapılan hatimler sayesinde millet olarak önemli þeyleri idrak etmeliyiz.

Sizlere önemli hususulardan bahsetmek istiyorum. Toplum olarak bizleri ayakta tutan üç temel nokta var. Bunların ilki dinimizdir. Din, insanı manevi yönüyle ayakta tutar. Ve insana her türlü huzuru temin eder.

İkinci nokta ise, dilimizdir. Dilimiz bizlerin varlığımızı ifade etmenin en temel faktördür. Bugün Kur'an Kurslarımız da bunu sağlamaktadır. Ve tabii ki, üçüncü temel nokta da kültürümüzdür. Örf, anane ve adetlerimizin muhafazası bizlere farklı bir dinamizm katmaktadır. Dolayısıyla bütün bu özellikleri göz önüne bulundurarak kendimize çeki düzen vermeliyiz. Dilimiz Türkçeyi her daima konuþmalıyız. Türkçe gibi bir dilimiz varken kıymetini bilmeliyiz. Eğitim bu noktada çok önemlidir. O yüzden çocuklarınızı azınlık okullarına göndermelisiniz. Azınlık okullarımıza gönderirseniz çocuklarımız hem Türkçe hemde Yunancayı çok iyi öğreneceklerdir." dedi.

Pazar günü Koyunköy Kur'an Kursunda, Kur'an Kursu Öğreticileri İlahiyatçı Safiye Karasalih, İlahiyatçı Cemali İhtiyar ve Kadriye Çolak'ın yetiþtirdiği 39 öğrenci için hatim merasimi tertip edildi.Share |
Bu yazı 6110 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017