Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İskeçe'de Hatim Merasimleri Sona Yaklaþıyor  09.06.2010-13:19
İskeçe Müftülüğü'ne bağlı faaliyet gösteren Kur'an Kursları'nın hatim merasimleri Emine Hatun Kur'an Kursu Hatmi ile devam edildi..

Haftasonu Emine Hatun Kur'an hatmine katılan Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Baþkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet yaptığı konuþmalarında þunları dile getirdi:

"Bugün bulunduğumuz mekanda icra edilen hatim merasimi mana yönüyle önemi azımsanmayacak kadar büyüktür. Zira Emine Hatun Kur'an Kursu ilk kez böyle bir etkinliğe sahne oluyor. Kendilerini ve ailelerini kutluyor baþarılarının devamını diliyoruz. Özellikle bu hatmin gerçekleþmesine önemli katkısı olan sayın Ahmet Faikoğlu'na teþekkür etmeliyim.

Değerli dostlar, zaman birlik ve beraberlik zamanı. Bu hassas dönemlerde kendi birliğimizi ne kadar muhafaza edersek o kadar toplum olarak kazançlı çıkarız. Önümüzdeki günlerin daha zor olacağı kesindir. Gelecek olan zor günleri en ciddi bir bütünlük ile atlamamız gerekmektedir.

Unutmayalım ki, çözüm bekleyen sorunlara farklı yaklaþımlarla karþımıza çıkılacaktır. Herþeyi daha dikkatli inceleyip, sağlam araþtırma yapıp karar noktasına varmamız gerekecektir. Bütün bunlara karþı dikkatli olamak hepimizin görevidir." dedi.

Pazar günü Emine Hatun Kur'an Kursunda, Kur'an Kursu Öğreticileri İlahiyatçı Hilmi Karahüseyin ve Rahmi Mekere'nin yetiþtirdiği 3 öğrenci için hatim merasimi tertip edildi.
Share |
Bu yazı 4457 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017