Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 ETKİNLİKLERİMİZE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİK  18.06.2010-09:29
Müftülüğümüz bu yıl ilk defa "GÜZEL ÞİİR OKUMA YARIÞMASI" düzenledi. 4 Haziran 2010 tarihinde 38 öğrenci arasında yapılan eleme sonucu 7 öğrencimiz finale çıktı. Güzel Þiir Okuma yarıþmasının finali, yine Müftülüğümüzün 5.sini düzenlediği Kur'an Kursları arasında yapılan Futbol Turnuvası finali ile aynı gün gerçekleþti.

16 Haziran Çarþamba günü İskeçe-Þahin Stadında büyük bir katılımla gerçekleþen güzel þiir okuma final ile Futbol Turnuvası final yarıþmaları bir bayram havası içerisinde geçti.

Etkinlik saat 18:00'de þiir yarıþmasıyla baþladı. Sunuculuğunu Müftülük görevlilerimizden Mustafa Trampa'nın yaptığı yarıþma finalinin jüri üyeleri þu isimlerden oluþtu: Öğretmen Mustafa Tahsinoğlu, öğretmen Saadettin Þakir, gazeteci Ozan Ahmetoğlu, Müftü Yardımcısı Fatma İmam, Müftülüğümüz görevlilerinden Vaizler Baþkanı Hamdi Bekir, vaiz Feyzullah Hasankâhya, vaiz Remzi Abdullah. Yarıþmaya katılan yedi öğrencimiz; (Adile Hayrettin, Alev Malkoç, Biray Hüsyinoğlu, Emine Karahalil, Fatma Manafoğlu, Merve Karahalil, Sümeyra Velibaþa) baþarılı performanslarıyla tüm katılanların beğenisini kazandılar. İlk üçe giren öğrencilerimiz ve okudukları þiirler þöyle:

1. Biray Hüseyinoğlu: (İskeçe Gazhane Kur'an Kursu) "Ben Seni Görmeden Sevdim"
2. Emine Karahalil : (İskeçe Amine Hatun Kur'an Kursu) "40 Yaþındasın"
3. Αdile Hayrettin (Gazhane Kur'an Kursu) "Ey İstanbul"

Final yarıþmasına katılan bütün öğrencilerimize hediyeler verildi. İlk üçe girenlere de günün anısına birer plaket takdim edildi. Plaketler Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Baþkanı Faziletli Müftümüz Ahmet Mete, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç ve Mustafçova Belediye Baþkanı Sayın Mustafa Aga tarafından verildi.

Ödül töreninde Faziletli Müftümüz Ahmet Mete bir selâmlama konuþması yaptı. Konuþmasında; þiir okuma yarıþması ile futbol turnuvasında emeği geçenlere teþekkür ve devamında son dönemde bazı medya kuruluþlarında Batı Trakya Türkleriyle ilgili yapılan tartıþmalara değinerek þöyle dedi: "Bizim haricimizde olanlar bizimle ilgili hükümler veriyorlar. Azınlığımız bir değil, üç grupmuþ. Üç azınlık varmıþ. Söyleyelim; biz Batı Trakya Müslüman Türk azınlığıyız. Bizim bu konuda sorunumuz veya þüphemiz yok. Biz Batı Trakya'da millî ve dinî değerlere sahip çıkarak yaþadık. Þimdi bu değerlere ihanet etmek isteyenler varsa, bunları satmak isteyenler varsa biz 150 bin Türk'ü bunların karþısında olacağız."

İkinci olarak söz alan Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç Bey; þiir ve futbol etkinliğinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Müftülüğümüzü tebrik etti ve devamında þunları söyledi: "Þiirleri büyük bir dikkatle dinledim. Bana göre hepsi birinci. Çok güzel bir etkinlik oldu; emeği geçenleri kutlarım. Bugün aynı zamanda futbol turnuvasının finali de yapılacak. Ketenlik spor ile Þahin sporu çok heyecanlı gördüm. Gençler çok güzel bir ortam oluþturmuþtur."

Son olarak Mustafçova Belediye Baþkanı Sayın Mustafa Aga kısa bir konuþma yaptı. Bu etkinlikte bulunmaktan duduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teþekkür etti. Sözlerini þöyle tamamladı; "bugün çok güzel þiirler dinledik. Burada dinlediğim þiirleri duyunca duyunca fazla söze gerek olmadığına inanıyorum.Tüm çocuklarımızı kutlarım."


5. FUTBOL TURNUVASI

16 Haziran 2010 Çarþamba günü Þahin Stadında gerçekleþen þiir yarıþmasından sonra saat 19:30'da Kur'an Kurslarımız arasında yapılan futbol turnuvasının sonunda finale yükselen Þahin Kur'an Kursu ile Ketenlik Kur'an Kursu futbol takımları final maçı yaptılar. Bu yıl beþincisi düzenlenen futbol turnuvası final maçı sonunda Þahin Kur'an Kursu 6 - 0 gibi farklı bir skorla Ketenlik Kursunu yenerek þampiyon oldu. Çekiþmeli geçen maçta oyunculardan çok seyirciler daha fazla heyecanlandı ve yapılan tezahüratlar kısa bir süre için kavgaya dönüþtü. Yapılan çağrılar sonucu yatıþtırıldı. Maçtan sonra Þahin ve Ketenlik taraftarları stadı þenlik yerine çevirdi.

Kupa töreninde üçüncülük kupasını kazanan Elmalı Kur'an Kursu kupayı Batı Trakya Türkleri Dayanıþma Derneği Genel Sekreteri Sinan Türkmen'den aldı. İkinciliği kazanan Ketenlik Kur'an Kursu kupasını İskeçe Vali Yardımcısı Türkeþ Hacımemiþ'ten alırken þampiyon Þahin Kur'an Kursu'nun kupasını ise Faziletli Müftümüz Ahmet Mete verdi.

Share |
Bu yazı 4099 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017