Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 SÜNNETÇİKÖY KUR'AN KURSU HATİM MERASİMİ  22.06.2010-10:08

20 Haziran Pazar günü İskeçe Müftülüğü'ne bağlı faaliyet gösteren Sünnetçiköy Kur'an Kursunun hatim merasimi gerçekleþti. Hatim törenine; T. C. Gümülcine Baþkonsolosluğu'nu temsilen Muavin Konsolosumuz Sayın Özkan Duman, İskeçe Müftüsü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı, İskeçe Vali Yardımcısı Türkeþ Hacımemiþ, Gökçeler Belediye Baþkanı Birol İncemehmet, belediye ve il meclis üyeleri, İskeçe Belediyesi Bağımsız Liste Baþkanı Hüseyin Bandak, Vaizler Ekibi Baþkanı Hamdi Bekir, birçok vaiz, basın mensubu ve kalabalık camaat katıldı.


Sünnetçiköy Kur'an Kursunda öğretmenlik yapan Vaiz Feyzullah Hasankâhya ve köy imamı Rıfat Deli'nin yetiþtirdiği öğrenciler çok baþarılı bir performans göstererek hatim törenindeki katılımcılara coþkulu anlar yaþattı. Törenin sonunda Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu hatim duasını yaptı ve özlü bir konuþma yaparak þunları dile getirdi:

"Bugün bu güzel ortamda sizinle beraber olmanın onur ve sevincini yaþıyorum. T. C. Gümülcine Baþkonsolosluğu'ndan Muavin Konsolosumuz Sayın Özkan Bey, Belediye Baþkanımız, Vali Yardımcımız, Milletvekilimiz, hocalarımız ve siz kıymetli cemaatle çok güzel bir birlik tablosu oluþmaktadır. Fazla söze gerek yok, öğrencilerimiz benim dile getireceğimiz daha güzel ifade ettiler. Kendilerini tebrik ederim. Baþarılarının devamını dilerim. Çünkü toplumun geleceği gençliğimizdir. Onları iyi yetiþtirdiğimiz taktirde aydınlık yarınlardan bahsetmemiz mümkündür. İþte Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren bu Kur'an Kurslarımızın yavrularımıza dini ve milli hasletleri özümseme yönüyle önemi çok büyüktür. Önemine binaen bizler de İskeçe'mizin her köþesine bu güzide müesseseleri açmaya gayret ediyoruz. Tabiki en büyük destekçimiz çocuklarımızın anne babaları olarak sizlersiniz. Bu nedenle en büyük teþekkür sizlerindir. Yine bu öğrencilerimizi yetiþtiren hocalarımıza da þükranlarımı sunarım. Bu güzel etkinliğe Umreye gittiğinden dolayı katılamayan Müftümüz Sayın Ahmet Mete'nin de selâmlarını arz ederim." dedi.

Ardından Muavvin Konsolos Sayın Özkan Bey ve Milletvekili Çetin Mandacı cemaatı selamlayarak öğrenci ve onları yetiþtiren hocalarını tebrik ettiler.

Gümülcine'den katılan eski Vaaz ve İrþad Heyeti Baþkanı İsmail Karaali'nin kıldırdığı öğlen namazına mütakip, ikram edilen etli pilâvla hatim merasimi sona erdi.Share |
Bu yazı 4563 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017