Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 Gökçeler'de Mahya Etkinliği  12.08.2010-12:18
8 Ağustos 2010 Pazar tarihinde İskeçe ili yaka bölgesi köylerinden Gökçeler köyünde önemli bir mahya etkinliği düzenledi.

Yoğun kalabalığın gözlendiği mahya merasiminde, köy halkının düzenli ve organizeli çalıþması dikkatlerden kaçmadı.

Etkinliğe katılan İskeçe Müftüsü ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Baþkanı Ahmet METE, yaptığı konuþmasında önemli noktalara değindi. Müftü Mete konuþmasında;

"Toplum olarak her daima birlik ve beraberlik anlayıþına muhtaçız. Özellikle þu yaþadığımız dönemlerde birlikteliğe daha çok ihtiyacımız var. Önümüzde gelen mubarek Ramazan ayında da bunu daha çok pekiþtirmemiz gerekir. Aksi söz konusu olunca azınlığımızın bölünmesi demektir. Bölünmesi ise yok olması manasına gelmektedir. Buna çok dikkat etmeliyiz.

Unutmayalım ki, azınlığımızı garanti altına Lozan Antlaþması'nı da göz ardı edemeyiz. Lozan antlaþması her daima azınlığımızın haklarını garanti altına alan bir antlaþmadır. Bizler bugüne kadar Avrupa Birliği çatısı altında faliyet gösteren bütün örgütlere Lozan Antlaþması ile kazanılmıþ hakların iadesi için mücadelesini verdik. Bundan sonra da bu mücadelemiz devam edecekti.

Son olarak, bu güzide etkinliği düzenleyen köy halkını ve mütevelli heyetini tebrik eder, çalıþmalarına baþarılar dilerim."

Mahya etkinliği gününde, misafirlere piþirilen pilavlar ve ayran ikram edildi.

Mahya etkinliğine, T.C. Gümülcine Baþkonsolosu Mustafa Sarnıç ve Konsolosluk Ataþeleri, İskeçe Müftüsü ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danıþma Kurulu Baþkanı Ahmet METE, İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı, İl Meclis Üyeleri, İskeçe Belediyesi Eþitlik Listesi Baþkanı Hüseyin Bandak ve Liste Üyeleri, DEB Partisi Genel Baþkanı Mustafa Ali Çavuþ ve üyeleri, İskeçe Türk Birliği yönetim kurulu üyeleri ile bir çok davetli katıldı.
Share |
Bu yazı 4651 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017