İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

T.C. CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ATİNA ZİYARETİ

08-12-2023

T.C. CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ATİNA ZİYARETİ

 

7 Aralık 2023 Perşembe günü, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Atina ziyaretleri kapsamında, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyeleri ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Atina Büyükelçiliği’nde gerçekleşen görüşmede, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyesi olan Faziletli Müftümüz Mustafa Trampa da yer aldı. 

Danışma Kurulu üyeleri bu görüşmede; Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğa’na Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın var olan sorunlarını dile getirdiler. Bu resmi ziyarette Türkiye ile Yunanistan arasında yapılan görüşmelerde olumlu bir havanın esmesi, Batı Trakya Müslüman Türkleri arasında büyük sevinçle karşılandığını ifade ettiler ve kabullerinden dolayı, kendilerine şükranlarını sundular. 

Görüşmelerin sonunda Faziletli Müftümüz Mustafa Trampa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Müftülüğümüzün yayınladığı iki ciltlik İSKEÇE CAMİ VE MESCİTLERİ kitabını hediye etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Batı Trakya Türk Azınlığı temsilcileriyle görüşmesinde, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, , Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Çağatay Erciyes ve Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal da eşlik etti.