İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

EDİRNE VALİSİ’NİN MÜFTÜLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ

15-02-2024

EDİRNE VALİSİ’NİN MÜFTÜLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ

 

15 Şubat 2024 Perşembe günü Anavatanımız Türkiye’den Edirne Valisi Sayın Yunus SEZER ve beraberindeki heyet Müftülüğümüzü ziyaret etti. Faziletli Müftümüz Mustafa TRAMPA ile Müftülük personeli Sayın Valimizi kapıda çiçeklerle karşıladı ve ardından toplantı salonuna geçildi. Heyette İpsala Kaymakamı Ömer SEVGİLİ, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Aykut ÜNAL, Muavin Konsolos Barış ÇULHA yer aldı. Görüşmede Müftümüzün yanı sıra Mustafçova Belediyesi Başkanı Ahmet KURT ile Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin BALTACI da katıldı. Sıcak ortamda gerçekleşen görüşmede, karşılık fikir alışverişinde bulunuldu. 

Müftü Efendi’nin yaptığı konuşmada; Sayın Valimizin ziyareti bize büyük moral olmuş, ziyadesiyle memnun etmiştir. Kendilerine şükranlarımızı arz ederiz. Vali Sezer de; bu sıcak karşılamadan ve nazik tutumlarından dolayı Müftümüze teşekkür etti, üstün başarı dileklerini sundu. 

Daha sonra Müftü Efendi’nin makamına geçildi, buradaki karşılıklı hediyeleşmeden sonra heyet İskeçe Türk Birliği’ne gitmek üzere Müftülükten ayrıldı. 

İskeçe Türk Birliği’ndeki görüşmelerin sonunda Faziletli Müftümüz Mustafa Trampa’nın değerli eşi Nadire Trampa, Sayın Valimiz Yunus Sezer’in değerli eşi Canan Sezer Hanımefendi’ye hediye takdiminde bulundu.