İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

ŞAHİN HATMİ COŞKULUYDU

01-06-2011

ŞAHİN HATMİ COŞKULUYDU

 

İskeçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Şahin Kur’an Kursunun hatim merasimi 29 Mayıs 2011 Pazar günü gerçekleşti.

28 Mayıs Cumartesi günü de İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlunun katıldığı kalabalık bir cemaatle dua ve tekbirlerle Şahin köy meydanında kurbanlar kesildi.

Toplam 30 öğrencinin hatim ettiği merasimde heyecanlı anlar yaşandı. Şahin Kur’an Kursu öğrencilerimizi yetiştiren hocalarımız; Hüseyin Velibaşa, Mehemt Emin Aguşoğlu, Hamdi Köse ve Hamdiye Bekir.

Pazar günü Hatim merasimine katılan İskeçe Müftümüz Ahmet Mete yaptığı konuşmasında azınlığımızı birlik ve beraberlik çerçevesinde hareket etmesini gerektiğini dile getirdi.

Hatim merasimine Müftümüz Sayın Ahmet Mete’nin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç, Anavatan Türkiye’den katılan İstanbul Ticaret Odası yöneticileri, Milletvekilimiz Sayın Çetin Mandacı, Eyalet Başkan Yardımcısı Sayın İrfan Uzun, Mustafçova Belediye Başkanı Sayın Mustafa Cukal, Muzaffer Salihoğlu Ortaokul ve Lisesi Sahibi adına Rıza Kırlıdökme ve bu lisenin öğretmenleri, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Şubesi Müdürü Sayın Ömer Çay, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara ve yönetin kurulu üyeleri, BAKEŞ Başkanı Cemil Kabza ve yönetim kurulu üyeleri, Zeytinburnu Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Sar, Zeytinburnu Cami Yaptırma Derneği Başkanı Musa Yurt, Bulgaristan’dan gelen Milletvekili ve Belediye Başkanı ve etraf köylerden gelen kalabalık bir cemaat katıldı.

Kur’an Kursu Öğretmenleri hatim merasimine katılan protokole katılım plaketi takdim ettiler. Müftü Efendi, Başkonsolosumuz, Milletvekilimiz, Eyalet Başkan Yardımcısı, Belediye Başkanmız ve İstanbul’dan gelen misafir heyetten Mehemt Develioğlu Bey yaptıkları kısa birer selâmlama ve teşekkür konuşmalarından sonra öğle namazına mütakip köyü halkının hazırladığı pilâv ikramı yapıldı.