İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

MUSTAFÇOVA’DA MUHTEŞEM HATİM MERASİMİ

06-05-2024

MUSTAFÇOVA’DA MUHTEŞEM HATİM MERASİMİ

 


5 Mayıs 2024 Pazar günü Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Mustafçova Kur’an Kursu’nun hatim merasimi büyük bir katılımla gerçekleşti. Faziletli Müftümüz Mustafa Trampa’nın yanı sıra Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt, Eyalet ve Belediye Meclis üyeleri, Eski Belediye Başkanları, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahri Belço, DEB Partisi AP Milletvekili adayı Musa Vidinli, birçok din görevlisi ve binlerce izleyici kitlesi katıldı. Başta Sinan İsmailko olmak üzere Mustafçova Hocalarının yetiştirdikleri öğrencilerin hatimde sergiledikleri başarılı performans, katılımcıların beğenisini kazandı. 

Hatim sonrasında protokolün selamlama konuşmaları devam etti. Müftümüzün yaptığı konuşmada öğrencileri, ailelerini ve onları yetiştiren hocaları tebrik etti, binlerce kişiyi ağırladıkları bu muhteşem hatim töreninin gerçekleşmesinde emeği geçen Mustafçova Müslüman Türklerine şükranlarını sundu. Ayrıca konuşmasında bir toplumun en küçük birimi olan aile konusuna vurgu yaparak, birlik ve beraberliğin sağlanması ve dini ve milli değerlerine sahip sağlam bir toplumun oluşması ancak kurulacak sağlam ailelerden geçtiğini anlattı. Bu nedenle geleceğimiz için aile kurumuna önem verilmesi gerekir. 

Diğer konuşmacılar da çocukları tebrik ettiler ve hatim merasiminin tertiplenmesinde emeği geçenlere şükranlarını sundular. Selamlama konuşmalarından sonra, çocuklar protokolde yer alanlara birer buket çiçek takdim ettiler. Namazın ardından katılımcılara etli pilav ikramı yapıldı.