İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

ZÜMBÜL VE SADNOVİSA’DA HATİM MERASİMİ

27-04-2016

ZÜMBÜL VE SADNOVİSA’DA HATİM MERASİMİ

 

İskeçe Müftülüğü’ne bağlı faaliyet gösteren Zümbül Mahalle ve Sadnovisa Kur’an Kurslarının Hatim Merasimleri 24 Nisan 2016 tarihinde Pazar günü büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

23 Nisan Cumartesi günü Zümbül Mahalle’de Kurban Kesim Merasimi düzenlendi. Tekbirler ve İskeçe Müftüsü Sayın Ahmet Mete’nin duası eşliğinde kurbanlar kesildi. Kurban kesimi törenine Faziletli Müftümüzün yanı sıra Mustafçova Belediyesi Başkanı Sayın Cemil Kabza ve kalabalık halk kitlesi hazır bulundu.

Hocalığını Ali Ferhat’ın yaptığı Zümbül Mahalle Kur’an Kursu ile hocalığını Aydın Canbaz’ın yaptığı Sadnovisa Kur’an Kursu’nun Pazar günü icra edilen hatim merasimleri; çocukların okudukları anlamlı şiir, ilâhi ve Kur’an-ı Kerim’le coşkulu geçti. Hatim törenine Faziletli Müftümüz Ahmet Mete, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu Muavin Konsolos Murat Ertaş, İskeçe Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediyesi Başkanı Sayın Cemil Kabza ve kalabalık halk topluluğu katıldı. Öğlen namazına müteakip gerek Zümbül’de gerekse Sadnovisa’da katılan cemaate, hazırlanan etli pilav ikramı yapıldı.